SON DAKİKA

“altın Dokunuşlar” Sergisi Açıldı

Bu haber 17 Kasım 2019 - 22:04 'de eklendi ve 845 views kez görüntülendi.

Pendik önemli sergilere ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Tezhip Öğretmeni Hülya Dönmez’e ait “Altın Dokunuşlar” Sergisi açıldı. Pazartesi günü ise Filografi Ustası İhsan Erdem’in “Osmanlı’dan Günümüze Filografi” Sergisi sanatseverlerle buluşacak.

Tezhip Öğretmeni Hülya Dönmez’e ait eserlerden oluşan “Altın Dokunuşlar” Sergisi, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. Tezhip, Minyatür ve Kat’ı’dan oluşan sergide sanatçıya ait 50 eser bulunuyor. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği sergide özellikle büyük boyutta tezhip sanatıyla yapılmış tuğra ile kat’ı sanatıyla üretilmiş Musfata Kemal Portresi dikkat çekti. Pendik Belediyesine teşekkür ederek bu serginin 3. kişisel sergisi olduğunu belirten Hülya Dönmez, eserlerini 21. yüzyılı göz önünde bulundurarak hazırladığı bilgisini verdi. Sanatçının Altın Dokunuşlar Sergisi, 30 Kasım’a kadar açık kalacak.

50 bin çividen oluşan devasa eserini tanıtacak

Bu ayın bir diğer sergisi de Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.Filografi Ustası İhsan Erdem yılların birikimini “Osmanlı’dan Günümüze Filografi” adlı sergisinde sanatseverlerin beğenisine sunacak. Sanatçı sergiye özel 50 bin çividen oluşan ve 7 ayda tamamladığı Esma’ül Hüsnasını da getirecek. Sergi için 18 Kasım Pazartesisaat 14.00’te açılış töreni düzenlenecek.

????????????????????????????????????