SON DAKİKA

ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Bu haber 03 Nisan 2020 - 6:55 'de eklendi ve 680 views kez görüntülendi.

BAŞKAN AHMET CİN:ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

ALINAN TEDBİRLERLE SALGININ YAYILMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUZ

Ahmet Cin yaptığı açıklamada; “Dünya tarihinin en büyük salgını ile karşı karşıyayız. Birçok Avrupa ülkesinde, Amerika’da, Çin’de tablo vahim boyutlara ulaşmış bulunuyor.

Türkiye’de  mevcut hükümetimiz, sağlık bakanlığımız, oluşturulan bilim kurulumuz zamanında almış olduğu tedbirler ve uyguladığı kriz politikaları ile tablonun vahim boyutlara ulaşmasının önünü almaya çalışmakta ve bunda da başarılı olmaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN TAVSİYELERİNE UYUYORUZ 

Biz de Pendik Belediyesi olarak gerek hükümetimiz, gerek sağlık bakanlığımız ve bilim kurulumuzun tedbir ve tavsiyelerine uymaktayız.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki bu salgının önüne geçmek, onu yavaşlatmak, durdurmak için evlerimizde kalmak, insanlarla ve virüsün bulaşabileceği materyallerle temas etmemeye özen göstermeliyiz.

BİRÇOK HİZMET ÜRETİYORUZ

Pendik’te belediye, kaymakamlık, emniyet, devlet hastaneleri, özel hastaneler, kızılay, sivil toplum örgütleri, muhtarlarımız, Pendik gazetesi aracılığıyla koordineli bir iş birliği içindeyiz.Tüm cadde, sokak, sağlık kuruluşları, fırınlar, marketler, toplu taşıma araçları vb. öncelik arz eden noktalar bir planlama dahilinde belediye ekiplerimizce dezenfekte edilmekte.

Devlet hastanemizden gelen talepler karşılanmakta. Nitekim bu hastanemizin başhekiminden gelen talep üzerine, bir ‘Ön Tanı Polikliniği’ni hizmete sokmuş bulunuyoruz.Marmara Hastanemizin yanında da hasta yakınları için bir bekleme çadırı oluşturduk.İhtiyaç duyulduğu her an ve her noktada belediye olarak gerekli hizmetleri veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz.65 yaş üstü evde kalan vatandaşlarımıza yönelik ‘Vefa İletişim Merkezi’ onlardan gelen tüm talepler için seferber olmuş bulunuyor.Yine ‘Koronavirüs Psikolojik Destek Hattı’ vatandaşımızın hizmetinde.Emniyet ve zabıta ekiplerimiz bu süreçte karaborsacılara, dolandırıcılara vb. kötü niyetli unsurlara göz açtırmamakta, anında müdahale etmektedir.

ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Oluşturduğumuz koordinasyon merkezinde, insan sağlığına, maddi ve manevi yardımlara yönelik birçok uygulamayı da projelendirip hayata geçiriyoruz, geçireceğiz.Pendikli hemşirelerimizin şunu bilmelerini isterim. Hiç kimse endişe etmesin. Pendik Belediyesi olarak bu süreçte, her an ve her şekilde tüm imkânlarımızla yanınızda ve hizmetinizdeyiz. Asla yalnız değilsiniz.

Allahın izniyle bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.”