SON DAKİKA

HAYIR SEVENLER ÇUCUKLARI MUTLU ETTİ

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 9:26 'de eklendi ve 539 views kez görüntülendi.

HAYIR SEVENLER ÇUCUKLARI MUTLU ETTİ

Sapanbağları muhtarından bayram öncesi yardım seferberliği. Ramazan Bayramına sayılı gün kala yardım kuruluşlarının faaliyetleri hız kazandı. Pendik. Sapanbağları Muhtarı Mahallesinde bulunan yaklaşık 30 çocuğu ve annelerini bayram öncesi sevindirdi.

Muhtar Suat Dağ ve azalarıyla birlikte hayır sever iş adamlarından aldıkları destekle yetim ve  engelli yardıma muhtaç ailelerin çocuklarını Bayram arifesinde  Pendik te  bulunan Neomarin aliş veriş merkezinde bulunan LC WAIKIKI de  Sabahın erken saatlerinde mağazaların açarak çocuklara doyasıya alışveriş imkânlarını sundular Mahalle Muhtarı Suat Dağ çocuklara ayakkabısından tutunda  çorabına iç çamaşırı pantolon ve gömleğine varana kadar bütün ihtiyaçlarını almalarını ve onlarla birlikte gelen annelerin de  kendilerine beğendikleri eşyalarını almalarını söyledi. Mağaza müdürü Fatih Yılmaz  ve çalışan  personelinin her çocuklarla tek tek ilgilendi. Çocukların mutluluğu gözlerinde okunuyordu ve hep bir ağızdan hayırsever işadamlarına yardımcı olan muhtar Suat Dağ ve Aza heyetine Allah razı olsun kazançları bol olsun her zaman güzel günlerde harcamak nasip olsun diye dua ettiler daha sonra Muhtarlığın önüne gelen çocuklara bir sürpriz bekliyordu. Çocuklara birer  top ve Tatlı ikramında bulunan Mahalle Muhtarı Suat Dağ öğleden sonra da bir marketin ismini vererek orada bütün çocuklara ücretsiz dondurma ikramında bulundular.

Sapanbağları muhtarı Suat Dağ yaptığı kısa bir açıklamada biz mahallemizde kimin ne durumda olduğunu biliyoruz Bizde elimizden geldiği kadar hayırsever iş adamlarından ve vatandaşlarımızdan yardımlarını bu insanlara ulaştırmaya çalışıyoruz Allah herkesin gönlüne göre versin. Ramazan ayı  boyunca erzak yardımı yaptık. İhtiyaç sahiplerinin evlerine teker teker ev ihtiyaçları olan yiyecek gıdaları ve süt ve para çeki verdik Tabii ki bunu ben tek başıma yapmadım muhtar azalarımız da birlikte esnaflarımıza birlikte yaptık Allah hayrınızı kabul etsin dedi.