SON DAKİKA

MHP DEPREM İÇİN PENDİK’TE TOPLANDI

Bu haber 30 Eylül 2019 - 9:00 'de eklendi ve 889 views kez görüntülendi.

MHP DEPREM İÇİN PENDİK’TE TOPLANDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter,İstanbul Bölge milletvekili Mehmet Bület Karataş, İstanbul İl Başkanı Birol GÜR,M.Y.K Üyesi Nevzat Ünlütürk,Gülbeyhan Sağlar,ve Birinci Bölge MHP ilçe Başkanları ile birlikte Pendik’te Pendik İlçe muhtarları ile birlikte pencere köfte de kahvaltılı bir toplantı gerçekleşti Pendik MHP İlçe Başkanı Yüksel Cebe Teşkilatı ile birlikte hazırlanan toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter,İstanbul Bölge milletvekili Mehmet Bület Karataş, İstanbul İl Başkanı Birol GÜR,M.Y.K Üyesi Nevzat Ünlütürk,Gülbeyhan Sağlar,ve Birinci Bölge MHP ilçe Başkanları katıldılar.

Kahvaltının ardından MHP Genel başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, İstanbulu  meşgul eden deprem konusunda bilgilendirme yaptı şunları söyledi.

Türkiye deprem kuşağında. Bu gerçekten kaçamayız. Türkiye deprem kuşağındaysa, depremle yaşamak ve depreme hazırlık yapmak zorundayız. Deprem büyük bir felakettir. Biz muhtemel istanbul depremiyle ilgili, milletimizi endişeye sevk eden değerlendirmelerden ziyadesiyle rahatsızız.

Fakat Kandilli Rasathanesi’nin son günlerde yapmış olduğu .. sona doğru yaklaşıyoruz. Değerli arkadaşlarımız sona doğru yaklaşabiliriz, istanbulda büyük bir deprem beklenebilir, fakat biz depreme teslim olmamalıyız. Biz yılgınlığa düşmemeliyiz. Eyvah vah diye vakit geçirmemeliyiz. Biz bunu yapabilecek iradede değil miyiz.

Deprem konusu 1999dan bu tarafa .. yapılması gerekenler zaman içerisinde el birliğiyle hayata geçirilmesi gerekirken ihmal yaşandı. Her ne yaşandıysa geçmişte kaldı. .önümüze bakmak zorundayız. Çünkü 17 ağustos depremini yaşadık, bunun mağduru Türkiye. GSYH bin 3’te ikisinin yaşandığı alanda büyük bir deprem yaşandı.

Deprem demek beka konusunda tehdit demek, ekonomiye, asayişe, huzura, güvenliğimize tehdit demek. Biz parti olarak hükümetin deprem konusunda samimi, çok boyutlu ve sürdürülebilir bir çalışma ve hazırlık içerisinde olduğunu görüyoruz. Hükümeti bu konuda destekliyoruz yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz. İlgili bakanlar, sayın Cumhurbaşkanının girişimleriyle şu anda muhtemel İstanbul depremiyle ilgili değerlendirme, çalışma ve öngörüde bulunuyorlar.

Biz depreme teslim olmayacağız. Her gece başımızı yastığa endişe ile koyamayın

İBB Başkanı depremden hemen bir gün sonra AFAD’ın organize ettiği toplantıya davet edilmediğini söylüyor.

Valilikteki afadın organize ettiği toplantıya davet edilmediğini söylüyor. Sonra CHP Genel Başkanı, İBB’yi ziyaret ediyor. 17 Ağustos 1999’dan sonra toplanan vergilerin ne yapıldığını soruyor. Deprem üzerinden siyasi plan yapmak izansızlık değil mi? CHP depremin neden kullanıyor? Deprem üzerinden nereye varmaya çalışıyor? .Sayın Kılıçdaroğlu, 99 dan sonra toplanan özel iletişim vergisi ek emlak vergisi vs yaklaşık 66 milyardan bahsediliyor. Elbette bunlar milletimiz için harcanmıştır.

Biz yaralarımızı sarmamız gerekirken, muhtemel istanbul depremine hazırlanmamız gerekirken, Meseleye siyaset üstü bakmamız gerekirken, chp bin ucube siyasetiyle  insanımızın huzurunu kaçırması büyük bir densizliktir.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve İstanbul Valiliği açıkladı, İBB Başkanı toplantıya davet edildi. Toplantıda ne konuşulacak, İstanbul’daki deprem 5.8 şiddetinde ve muhtemel büyük İstanbul depremi. Değerlendirmeler yapılacak, analiz edilecek vesaire. İBB Başkanı ‘çağrılmadık’ diyor ama genel sekreter yardımcısını gönderiyor. Vali açıklama yapıyor, ‘Biz davet ettik’ diyor. daha sonra CHP çark ediyor. Sabah başka, akşam başka. Sürekli U dönüşü.

Pkkya barış gücü diye bir amerikalı chp nin.. istanbulda muhtemel depreme hizmet yapacak? Pkk ile görüşülmesini istedi. Ağzına pkkyı pydyi almadı. ‘Nasıl olsa ypg bize saldırmayacak’

CHP Suriye konferansı düzenledi. Elimizi vicdanımıza koyalım. PKK’ya ‘Barış gücü’ diyen bir Amerikalı CHP’nin Suriye konferansında konuşturuldu. Ve buna kimse de ‘Sus ne diyorsun?’ Diye itiraz etmedi. Bu CHP mi İstanbul’da muhtemel depreme hazırlık yapacak. Evet PKK’ya ‘Barış gücü’ dedi Amerikalı bir kadın. PKK ile görüşülmesini istedi. Kılıçdaroğlu, açılış konuşmasını yaptı. İdlip’teki Elkaide ve türevlerinden, terör örgütlerinden bahsetti. Ancak ağzına PKK’yı, PYD’yi, YPG’yi almadı. Çünkü CHP’ye göre, PYD, YPG vatanlarını savunan örgüt. Milletimizin takdirine bırakıyoruz bunu.

CHP, Türkiye’ye karşı kurulmuş cephenin içinde. İşbirlikçilerin umudu. Türkiye’nin kuyusunu kazmaya çalışan odakların geçim kapısı. Yazıktır, günahtır. İstanbul’da felaket hepimizi ilgilendiriyor. Depremin partisi var mı? Felaketin ideolojik görüşü var mı? Biz acımız bir, adımız bir. Birlikte milletiz, birlikte Türk milletiyiz diyoruz. ‘Beraberce felaketlere karşı direneceğiz’ diyoruz. Buna karşı hazırlık yapacağız diyoruz. Hala CHP’li belediye başkanı ‘Beni çağırmadılar’ diyor. Parti yönetimi arka arkaya açıklama yapıyor, hakaret ediyor. Gürsel Tekin bunlardan bir tanesi. CHP’nin yolu yol değil. Toplumsal huzurumuzu da yaralamaya çalışıyor. Buna fırsat vermeyeceğiz. ihanetin içerisinde olanlara karşı Türk milletinin muktedir gücüyle karşı duruyoruz, tavır alıyoruz. ve İstanbul kapsamında söyleyecek olursak, biz depremi çok ciddiye alıyoruz, almak zorundayız. Üzerimize ne düşüyorsa bunu yapma konusunda kararlıyız.