SON DAKİKA

Pendik’te En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesini Başlatıyoruz

Bu haber 24 Mayıs 2020 - 21:12 'de eklendi ve 370 views kez görüntülendi.

BAŞKAN AHMET CİN;”TÜM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

BAŞKAN AHMET CİN;''İBB PENDİK'TE OTOPARK PROJESİNİ YAPAMAYACAK İSE BİZ YAPARIZ''
 Başkanı Ahmet Cin Telekonferans yoluyla yerel basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda Belediye olarak tüm çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Pendik’le ilgili projelerin salgına rağmen titizlikle yürütüldüğünü belirten Başkan Cin, seçimde verdiği sözlerin arkasında durduğunu önümüzdeki süreçlerde  takipleri yapılarak hayata geçirileceğini söyledi.

Pendik Marmara Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde 90 Koranavirüs hastası var. Başkanı  Cin Koranavirüs salgınıyla ilgili Pendik’te toplam 90 hastanın yoğun bakımda tedavi gördüğünü ifade ederek, Pendik Devlet Hastanesi’nde ise yoğun bakım hastasının kalmadığını vurguladı.

Pendik’te 38 bin Aileye Gıda Desteği Verildi

Başkan Ahmet Cin Koranavirüs salgını’nda Pendik Belediyesi olarak tüm kurumlarla iş birliği içinde çalıştıklarını sözlerine ekleyerek Pendik’te 38 bin aileye gıda desteği 6000 yurttaşa  da hijyen dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Ahmet Cin 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının temini noktasında Belediye personelinin  24 saat çalışarak fedakarlık gösterdiğini bunun akabinde de saha çalışanlarının ödüllendirilmesi için 1000 lira ek ikramiye verdiklerini söyledi.

İBB Pendik’te Katlı Otoparkı Yapamayacaksa Biz Teslim Alıp Projeyi Bitiririz

Başkan Ahmet Cin; Pendik’te İBB’nin yapımını tamamlamadığı katlı otoparkla ilgili belirsizliğin sürdürüldüğünü ifade ederek;’’İBB ile görüşmelerimizde otoparkın inşaatıyla ilgili meydana gelen sorunların çözümü için gereken adımları attık.

Ancak 2019 yılında bitirilmesi beklenen katlı otopark projesi henüz bitirilemedi. Yeni aldığımız bilgilere göre ise projenin Haziran sonuna kadar durdurulduğu tarafımıza iletildi.Eğer İBB’nin parası yoksa biz bu projeyi İBB’den alarak katlı otoparkı kısa süre içinde tamamlayıp halkımıza kazandırırız. Pendik’te acil olarak otopark ihtiyacımız var. Bunun çözülmesi için gereken adımları tekrar atacağız’’dedi.

Millet Bahçesinin Birinci Etabı Tamamlandı Pendik Belediyesine Devri Yapıldı

Başkan Ahmet Cin; yerel basınla yapmış olduğu toplantıda Pendik’te yapımı süren Millet Bahçesi’nin birinci etabın tamamalanıp devrinin Pendik Belediyesi’ne verildiğini söyledi. Başkan Cin; Millet Bahçesi’nin açılış tarihini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından karar verileceğini ifade ederek salgın normale döndüğünde açılışın gerçekleşeceğini söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; Pendik pazaryerinde salgın nedeniyle Cuma günleri açılan Pazarın normal gününde açılması halinde bu alanda toplu Cuma namazı kılınması için düzenleneceğini söyledi.

Gençlerimize 22 Bin Kitap Dağıttık

Başkan Ahmet Cin; Koranavirüs salgınında evlerde kalan çocuklar içinde çeşitli aktiviteler yaptıklarını belirterek bu süreçte gençlere 22 bin kitap dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle yetim çocukların bayram kıyafetlerinin alındığını söyleyen Başkan Ahmet Cin 900 bin yetim çocuğun bayramda sevindirileceğini vurguladı.

2500 Ailenin Bakkal Borçlarını Ödedik 

Başkan Cin; Salgın nedeniyle ekonomik zorluk çeken vatandaşların bakkal borçlarının ödendiğini ifade ederek Pendik’te 24 mahallede 100’ü aşkın toplam 2500 ailenin bakkal borcunu ödedik. Bu projeye gelecek yılda da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Salgın nedeniyle Belediye olarak ciddi maddi kayıplarımız oldu. Ancak biz bunu sorun etmiyoruz. Ramazan ayında yapılan bu iyiliklerin geri dönüşünün daha yüksek olacağını biliyor buna inanıyoruz’’dedi.

Başkan Ahmet Cin; Pendik Belediyesi’nin eski binasının kısa süreliğine otopark olarak işletime açıldığını belirterek  projelerin değerlendirilip buna göre bir karara varılacağını söyledi. Başkan Ahmet Cin göreve geldiğinden bu yana samimi olarak Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirterek Pendik’te yapılacak her bir proje için halka danışmadan karar almayacağını belirtti.

Pendik’te En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesini Başlatıyoruz

Başkan Cin; Pendik’te en büyük kentsel dönüşüm projesinin başlatılacağını müjdeleyerek önümüzdeki günlerde konuyla ilgili vatandaşların bilgilendirileceğini belirtti.

Başkan Cin; Pendik’in muhalefeti ve basını ile birlikte çok özel bir ilçe olduğunu vurgulayarak tüm basın mensuplarının yaklaşan Ramazan Bayramını kutladı

Kaynak: