SON DAKİKA

SAĞLIKLI GÜZEL GÜNLERE KOL KOLA

Bu haber 10 Mayıs 2020 - 15:33 'de eklendi ve 326 views kez görüntülendi.

SAĞLIKLI GÜZEL GÜNLERE KOL KOLA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı izni getirileceğini açıklamıştı. 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10 Mayıs Pazar günü dışarı çıkacak olmalarından dolayı parklar ve banklar dezenfekte edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün sokağa çıkacak 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilere seslenerek, “Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin” dedi

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması saat 11.00 itibariyle kaldırılırken, uygulama saat 15.00’e kadar geçerli oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı izni getirileceğini açıklamıştı. 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkacak olmalarından dolayı parklar ve banklar dezenfekte edildi.

BAKAN KOCA’DAN MESAJ: MASKE TAKMAYI İHMAL ETMEYİN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün sokağa çıkacak 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan kişilere seslenerek, “Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin” dedi.

Bakan Koca, Twitter hesabından, bugün 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkabilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Ardı ardında iki paylaşımda bulunan Bakan Koca, “Koronavirüsle mücadelemize evde kalarak büyük destek verdiniz. Beklenen gün geldi: Şehir, siz hanımefendiler ve beyefendilerle adeta yeniden tanışacak. Bu güzel günde maske takmayı ihmal etmeyin. Maske artık kıyafetimizin bir parçası olmalı. Her dakikanız güzel geçsin!” ifadelerini kullandı.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR İÇİN PARKLAR VE BANKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Pendik Belediyesi 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkacak olmalarından dolayı park ve bankları dezenfekte etti.

65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma izni dolayısı ile Pendik’te bulunan 39 ilçenin 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkarak adeta özgürlüklerini yaşadılar yaklaşık iki aydan beri evde kalan yaşlı grubu bugün Pendik’teki bütün mahalleleri ve Pendik Çarşı Gazipaşa Pendik sahili en yaşlı gününü yaşadı. Pendikli 65 yaş üstü vatandaşlar coronavirüs karşı tüm önlemlerini almışlardı maskesiz hiçbir yaşlıyı dışarıda görmek imkansızdı. Bizde Gerçek Bakış Gazetesi olarak Pendik’te dolaşan yaşlılarımızı Yaşlı çiftler objektifimize kaydettik çok güzel fotoğraflar Yakalayarak sizlerin beğenisine sunuyorum sağlıklı nice güzel günlere diyerek evde kalalım sağlıklı kalalım Gerçek Bakış Gazetesi Sedat savaş.

.