reklam
reklam
DOLAR 32,8192 % 0.06
EURO 35,1846 % -0.01
STERLIN 41,7486 % -0.05
FRANG 36,8423 % -0.05
ALTIN 2.449,90 % -0,33
BITCOIN 66.420,47 0.418
reklam

Başkan Ahmet Cin: İstanbul’da Pendik Bir Marka

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Ahmet Cin: İstanbul’da Pendik Bir Marka
reklam

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin  Aydos Spor Merkezi’nde yerel basın mensupları ile bir araya geldi.  3,5 yılın değerlendirmesini yapan Başkan Cin, “İlçemiz; havaalanı, AVM’si, sahili ve hizmet kalitesi  de olmak üzere her şeyi ile başlı başına bir marka. Ne varsa Pendik’te var sloganı bunu özetliyor” ifadelerine yer verdi.

Basın toplantısında göreve başladığı günden bu yana geçen süreçteki faaliyetlerden ve yatırımlardan bahseden Başkan Cin; “Yerel yönetim insan ve mali kaynakları iyi yönetmek durumda. Biz de pandemi gibi sıkıntılı bir dönemde; yatırım, sosyal belediyecilik – sanatsal – sportif faaliyetler konularında çok önde yer alan bir belediye olduk. Bu güne kadar 750 Milyon lira  yatırım yaparak, Anadolu Yakası’nda en fazla yatırım yapan birinci ilçe olduk. 200 bin haneye yardımda bulunduk. 60 km kanal suyu çalışması gerçekleştirdik. 9 Okul ihalesi yaptık. 4 okul ihalesi kesinleşti, yapımına başlanacak. 20 okulun bahçesine de basket sahası yaptık. Bu sahaların sayısı da artırılacak” dedi.

PENDİK’İ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ

Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Başkan Cin; “Pendik’te diğer belediyelere de örnek olacak çok güzel projeler yapıyoruz. Ama bizim en büyük projemiz ilçemizi Pendiklilerle birlikte yönetmek. Haftada 2-3 gün; esnafları, vatandaşları,  STK’ları ve muhtarları ziyaret ediyoruz. Her kimden gelirse gelsin, öneri ve eleştirilere açığız. Hizmet anlayışımız her zaman böyle olacak” ifadelerini kullandı.

PENDİK’İN YEŞİL ALAN MİKTARI 1 MİLYON 250 BİN METREKAREYE ÇIKACAK

Park ve yeşil alanlara yapılan yatırımlara değinen Ahmet Cin, “İlçemizde 209 tane parkımız oldu. Kaydıraklı oyun grubu, salıncak ve tahterevallinin de yer aldığı parklarda; oturma ve dinlenme alanları da mevcut. Bunun yanı sıra 170 bin metrekare alana sahip olan Pendik Çamlık Korusu şu an hazırlanıyor. 175 bin metrekare olan 3 ana harterdeki yolumuz 25 km’den –  30 km’ye  çıkarılacak. Bu sayede Pendik’in yeşil alan miktarı 1 Milyon 250 Bin  metrekare olacak.

BİZİM İÇİN GENÇLER ÇOK ÖNEMLİ

Gençlere yönelik çok ciddi çalışmalar yapıldığını ifade eden Başkan Cin, “Her bölgeye spor kompleksi yapıyoruz. Şu an 14 tane spor kompleksimiz oldu. Bu komplekslerin içerisinde; fitness salonu, yüzme havuzu, basketbol – voleybol sahası, masa tenisi, tekvando ve güreş gibi faaliyetlerin yapıldığı alanlar mevcut.

Gençlik Kampı’nda ise şu anda yer yok. Özellikle kampa yoğun bir ilgi var. Müracaatlarını yapan gençleri, öncelik sırasına göre alıyoruz. 2 gün bu kampta ağırlıyoruz. Burada sportif faaliyetler yaparak eğleniyor, keyifli vakit geçiriyorlar. 

Pendik’te oturan ve ilk defa üniversiteyi kazanmış  öğrencilerin de ilk harçlıkları bizden. Ek olarak geçen yıl 750 TL olan burs ücretinin artırılmasına yönelik de planlamalar yapılıyor” dedi.

İSTANBUL’UN SESİNE KULAK VERECEĞİZ

Başkan Ahmet Cin,  “AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın ‘Yüz Yüze 100 Gün’ isimli projesi kapsamında; hiçbir ayrım gözetmeden toplumun tüm katmanları ile sahada iç içe oluyoruz.  Vatandaşların sorunlarının kucaklayıcı bir şekilde dinliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YATIRIMA 308 MİLYON AYIRDIK

Pendik Belediyesinin mali durumu ile ilgili açıklama yapan Ahmet Cin,  15 Ağustos itibari ile gider bütçemiz yüzde 80 gerçekleşti. Yatırım bütçesinin de yüzde 88’ini bitirdik. Yani şu ana kadar 308 milyon yatırıma para ayırdık. Yıl sonuna kadar yatırım bütçemizin 500 milyon olmasını bekliyoruz” sözlerine yer verdi.

METRO MEYDANLARI PENDİK’E KAZANDIRILACAK

Metro meydanlarının da Pendik’e kazandırılacağını belirten Ahmet Cin, “Tavşantepe’den Sabiha Gökçen’e giden 4 tane metro durağı var.  Burada 7-8 dönüm meydanlar oluştu. Pendik

DEVAM EDEN YATIRIMLAR

Devam eden yatırımlar arasında; Belediye binası, Orhangazi Kitap Kafe, Esenyalı Kütüphanesi, Sanayi Mahallesi’nde bulunan spor kompleksi ve sanayi merkezi projesi, Kaynarca Gençlik ve Gelecek Merkezi, Ballıca Köy Konağı, Velibaba Semt Konağı  ve Kurtköy Kültür Sokağı bulunuyor.

ESKİ BELEDİYE BİNASI ARSASINA HALKIN İSTEDİĞİ PROJE YAPILACAK

Başkan Ahmet Cin eski Pendik Belediye binası yeri ile ilgili yeni projelerin değerlendirmeye alındığını ifade ederek halkın istekleri doğrultusunda vizyon yaratacak bir proje yapılmasının planlandığını söyledi.

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 9. 300 LİRAYA ÇIKTI

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin AK Parti’li Belediyeler olarak İstanbul İl Başkanlığı bünyesinde alınan yeni karar doğrultusunda çalışanlara yüzde 80 oranında zam yapıldığını belirterek en düşük işçi maaşının 9 bin 300 liraya çıktığını ifade etti.

TAŞLIBAYIR’DA YÜZDE 95 ANLAŞMA SAĞLANDI

Pendik’te kentsel dönüşüm noktasında çalışmaların devam ettiğine vurgu yapan Başkan Ahmet Cin Taşlıbayır’da % 95 anlaşma sağlandığını konutların yüzde 60’nın Pendik Belediyesi bünyesinde yıkıldığını belirterek bakanlık kanalıyla yapılan yeni konutların kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine tapularının verileceğini söyledi.

Gazetecilerin sorularının cevaplanması ve karşılıklı sohbet faslından sonra toplu fotoğraf çekimi ile toplantı son buldu.

reklam

YORUM YAP