reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

BAŞKAN AHMET CİN, “NE VARSA PENDİK’TE VAR” SÖZÜMÜZÜN İÇİNİ DOLDURDUK

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN AHMET CİN, “NE VARSA PENDİK’TE VAR” SÖZÜMÜZÜN İÇİNİ DOLDURDUK
reklam

Gelenekselleşen basınla buluşmasını bu kez Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştiren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, medya mensuplarına önemli açıklamalarda bulunarak, “’Ne varsa Pendik’te var’ sloganımızın içini daha da doldurarak, her alanda Türkiye’ye örnek bir ilçe olmaya devam ediyoruz.” Dedi.

“NE VARSA PENDİK’TE VAR” SÖZÜMÜZÜN İÇİNİ DOLDURDUK

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, geleneksel basınla buluşma toplantısını 22 Eylül Çarşamba sabahı, Güzelyalı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Yerel basın mensuplarının yoğun bir katılım gösterdiği toplantıda 2,5 yıllık görev sürecinde gerçekleşen yatırımlar ile birlikte yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri hakında bilgi paylaşımında bulunan belediye başkanı Ahmet Cin, “Pandemi döneminin tüm sıkıntılarına rağmen, yatırımlarımızdan kültür sanata, ulaşımdan sosyal hizmetlere, teknolojiden eğitim ve spora kadar tüm belediyecilik hizmetlerimizi ‘Ne varsa Pendik’te var’ sloganımızın içini tam manasıyla dolduracak şekilde büyük bir hassasiyet ve özveriyle gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yürüttüğümüz belediyecilik hizmetlerimizle İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek bir ilçe olmaya devam edeceğiz.” Sözleriyle açıklamalarına başladı.

PENDİK’E NODERN BİR HASTANE YAPMAYI İSTİYORUZ

Pendik merkez ve bulunan hastanemizin yetersiz kaldığını biliyoruz pendik’e modern bir hastane yapmak için sağlık bakanlığımız la temaslarınızı sürdürüyoruz umarım yakın bir zamanda hastanemizi hizmete geçirmeyi istiyoruz

BÜTÇEMİZİN  YÜZDE 40’INI YATIRIMLARA AYIRACAĞIZ

Pendik Belediyesi’nin mali disiplinle güçlü bir mali yapıya kavuştuğunu vurgulayan belediye başkanı Ahmet Cin, “Bu yönüyle 2019 ve 2020 yılarında İstanbul’un en çok yatırım yapan belediyesi olmanın haklı gururunu yaşayan belediyemiz 2021 yılında da aynı ünvana sahip olacak gibi görünüyor. Bütçemizin yüzde 40’ını yatırımlara ayırıyoruz. Önümüzdeki hafta Yayalar’daki Spor Kompleksimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Olimpiyat Şampiyonumuz Buse Naz Sürmeneli ismini taşıyacak olan spor kompleksimizde çok sayıda aktiviteyi gerçekleştirmek mümkün olacak. Güllübağlar ve Kavakpınar Mahallelerindeki spor komplekslerimizi de yakın bir zamanda tamamlayarak açılışını gerçekleştireceğiz. Kaynarca ve Sanayi Spor Kompleksi çalışmaları devam ediyor.”

YOLLARA 65 MİLYON LİRA YATIRDIK

“Köy konaklarımızı hızla bitiriyoruz. Kurna, Emirli, Göçbeyli, Kurtdoğmuş ve Ballıca’ya köy konakları inşa ediyoruz. Yeni yol açma, yol bakım onarım ve asfaltlama çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şu anda ise Aydos Orman yolunun açılışına başladık. Çamlık Mahallesi’nden Kartal’a bağlantı yolunda orayı da iki gidiş iki geliş şeklinde hızlı bir şekilde toparlamaya çalışıyoruz. Bu bağlantı yolunu da kısa sürede tamamlayıp Kartal ve çamlık bölgesinin sirkülasyonunun daha rahat olacak şekle getireceğiz. 5 metre genişliğindeki bu yolumuz 13 metreye çıkacak 1.5 kilometre uzunluğundaki yolumuzu yıl sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bölge halkına büyük kolaylık sağlayacak. 25 kilometre duble yol yaptık. Yollara 65 milyon lira yatırım yaptık. Güçlü ve işini bilen bir ekibimiz var. Doğru yere, doğru projeyi uyguluyor ve kaynaklarımızı en doğru şekilde kullanıyoruz.”

ÜNİVERSİTEYİ KAZANANLARA 750 LİRA DESTEK VERİYORUZ

“Her ay 13 bin aileye nakdi ve ayni sosyal yardım gerçekleştiriyoruz. Şimdi de üniversiteyi kazanan öğrencilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 750 TL ödeme yapıyoruz. Pendik’te oturmak şartıyla devlet veya özel üniversite ayrımı yapmadan, İstanbul içi veya dışında bu yıl üniversiteyi kazanan ve kayıt yaptıran tüm öğrencilerimiz bu yardımdan faydalanacak. 3.500-4.000 öğrencimizin faydalanacağını tahmin ettiğimiz bu yardımın kaynağını da sağladık.

PENDİK’E BİR FUAR ALANI KAZANDIRACAĞIZ

İlçemize fuar alanı kazandırılması konusu uzun yıllardır gündemde, konuyla ilgili çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Önümüzdeki günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Pendik’e gelecek ve konuyu detaylarıyla masaya yatıracağız. Pendik’imize yakın bir zamanda uluslararası fuar alanı kazandıracağız. Bu proje, ilçemizin değerini daha da yukarılara taşıyacak.”

HAYALİM YEMYEŞİL BİR PENDİK

Biz boş bulduğumuz her yeri adeta küçük bir ormana dönüştürmenin derdindeyken Çamlık Mahallemizde yaklaşık 185 dönümlük bir korumuz var. Burayla ilgili düzenleme çalışmamız var. Yürüyüş yolları yapıyoruz. Halkımızın kullanımına açmayı planlıyoruz ve bir de sosyal tesis inşa ediyoruz. İlçemizde yeni açtığımız yolları da yeşil kuşağa dönüştürüyoruz. Hayalim yemyeşil bir Pendik.”

220 BİN KONUT ZİYARET EDİLDİ

Pendik’te bir çok projeyi birlikte  yürütüyoruz. 36 mahallemizin 21’inde esnaflarımızın tamamını tek tek ziyaret ettim. İlçede 292 bin bağımsız bölüm konut ve işyeri var. Biz bunların 220 binini ziyaret ettik. Pendik’i Pendiklilerle birlikte yöneteceğiz sözümüzü yerine getirmenin gayretindeyiz. Pendikli hemşehrilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu düşünceyle ekibimizle birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz.Kuşkusuz bizim de eksiklerimiz ve hatalarımız vardır, eleştirilere her zaman açığız.”

PEAK, AFAD AKREDİTASYONLU TÜRKİYE’DEKİ İLK EKİP OLDU

Bir süre önce kurulan ve yakın zamanda ülkemizin değişik bölgelerinde yaşanan yangın ve sel felaketlerinde aldığı aktif görevlerle büyük bir başarı yakalayan Pendik Arama Kurtarma Ekibimizin eğitimlerinin yoğun bir şekilde devam ediyor. Kısa adı PEAK olan ekibimiz, Türkiye’de bakanlıktan onay alan AFAD akreditasyonlu ilk ilçe arama kurma ekibi oldu. Bundan sonra da afet bölgelerinde başarıyla görev yapacaklar.

AİLE DANIŞMA MERKEZİMİZİ AÇIYORUZ

Pendik’te uzun bir süredir ihtiyaç duyulan Aile Danışma Merkezimizi yakında açıyoruz. Aynı zamanda Pendik Aile Danışma Merkezimizin yanında  kadına şiddetle  ilgili Pendik Kaymakamlığı iş birliği ile yeni bir  merkezde açılacak. 

‘AHMET ABİ’LERİ KAHVALTIDA AĞIRLADI 

Kahvaltı esnasında dışarıdan ”Ahmet  Abi” diyerek seslenen üç  öğrenciyi kahvaltıya davet ederek kısa süreli sohbette bulunan Başkan Ahmet Cin, kahvaltı sonrası eğitimlerini aksatmamaları yönünde tavsiyelerde bulunduğu öğrencileri hediyelerle uğurladı.

Basın mensupları ile soru cevap şeklinde devam eden toplantı, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

reklam

YORUM YAP