reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

DENİZ AYDEMİR: SEDAT PEKER SAĞA YENİ SOLA BİLDİĞİ ŞEYLERİ SÖYLÜYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
DENİZ AYDEMİR: SEDAT PEKER SAĞA YENİ SOLA BİLDİĞİ ŞEYLERİ SÖYLÜYOR
reklam

Aydemir: Hukuktan, adaletten uzak, her türlü hırsızlığa – yolsuzluğa bulaşmış; kirli işlerini sahip olduğu iktidar gücüyle meşrulaştırmaya çalışan, mafyalaşmış bir yapının varlığını sol yıllardır biliyor ve söylüyordu. Bu söylemler ancak sağ kesim için yeni sayılabilir. 

Siyasi ve sosyo – ekonomik yorumları ile bölgemizin dikkat çeken isimlerinden biri olan Serbest Muhasebeci Mali MüşavirDeniz Aydemir, son döneme damgasını vuran Sedat Peker dosyasını gazetemize değerlendirdi.

Aydemir değerlendirmesinde; ” Sedat Peker ifşaatları ile mevcut hükümetin içine sürüklenmiş olduğu vahim durumu Türk halkına aktarıyor. Yaşanan birçok olayın içinde bizzat yer almış bir isim olması itibarı ile de inandırıcı oluyor.

Aslında Sedat Peker’in söyledikleri, bizlerin yani sol kesimin bildiği şeyler. Ancak bu söylemler sağ kanatta yer almış insanlarımız için ‘yeni’ sayılabilir.

Hukuktan, adaletten uzak, her türlü hırsızlığa – yolsuzluğa bulaşmış; kirli işlerini sahip olduğu iktidar gücüyle meşrulaştırmaya çalışan, mafyalaşmış bir yapının varlığını sol yıllardır biliyor ve söylüyor.

Biz söyleyince belli çevrelerce görmezden – duymazdan gelinen, inandırıcı bulunmayan ne varsa; bunlar AKP iktidarının taşeronluğunu yapan fakat süreç içerisinde iktidar ile ters düşen Sedat Peker’in de itirafları ile artık Türk halkının ortak kanaati haline gelmiş bulunuyor” sözlerine yer verdi.

Deniz Aydemir değerlendirmesine şu sözler ile devam etti  “Ortaya atılan bunca iddiadan, yapılan itiraflardan da anlaşılacağı üzere, mevcut iktidarın içinde yer alan birçok önemli isim, yıllardır her türlü milli, manevi ve ahlaki değeri; hukuku, demokrasiyi, insan haklarını çiğneyerek, kişisel menfaatleri ve hırsları doğrultusunda hareket etmiştir.

Bu iktidara, bugüne kadar  ‘dini değerleri referans alıyor’ şeklinde bakanlar, bundan böyle bu şekilde bir değerlendirme yapamaz ve savunamazlar.

Yapılan tüm kamuoyu araştırmaları gösteriyor ki AKP seçmeni içerisinde de ciddi kırılmalar var.

Bu kadar büyük paraların, gemilerin, limanların konuşulduğu, kimilerinin hızla servet sahibi olduğu, diğer taraftan 2 – 3 bin TL ücret ile geçinmeye çalışan, sofrasına et – beyaz peynir girmeyen vatandaşların bulunduğu bir ülkede, sosyal patlama ilk seçimlerde sandığa yansıyarak yaşanacaktır.

Sol bugüne kadar sürdürdüğü muhalefet ile mevcut hükümeti iktidardan düşürmeyi başaramadı. Ama AKP hükümetinin bizzat kendisi; malum zihniyeti  – uyguladığı politikalar, yetki ve sorumluluk verdiği isimler ile kendi ipini çekmiş bulunmakta.

Karanlığın en zifiri olduğu nokta, aydınlığa en yakın zamandır. Türkiye yeni bir başlangıcın sancılarını yaşıyor. Zaman içerisinde her şeyin iyileşerek düzeltilebileceğine inanıyorum. Ülkemizin ve halkımızın bu potansiyeli fazlasıyla mevcuttur.”

reklam

YORUM YAP