reklam
reklam
DOLAR 32,9387 % 0.12
EURO 35,4132 % 0.08
STERLIN 41,8414 % 0.11
FRANG 36,9322 % 0.23
ALTIN 2.464,06 % -0,22
BITCOIN 60.297,47 -4.542
reklam

EKREM İMAMOĞLU PENDİK’TE KONUŞTU;”30 YILDIR YAPAMADIKLARINI 5 YILDA YAPACAĞIZ”

Yayınlanma Tarihi : Google News
EKREM İMAMOĞLU PENDİK’TE KONUŞTU;”30 YILDIR YAPAMADIKLARINI 5 YILDA YAPACAĞIZ”
reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı ile birlikte Ertuğrulgazi Mahalle halkıyla mitingde buluştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Pendik Eruğrulgazi Mahalle sakinleriyle gerçekleşen mitingde bölgede 30 yıldır devam eden ve çözülemeyen imar sorunlarının Tarık Balyalı ile birlikte 5 yıl içerisinde çözüme kavuşturulacağını söyledi.İmamoğlu açıklamalarında şu sözlere yer verdi;

2-20240319151736.jpg

“PENDİK’TE 30 YILDIR YAPAMADIKLARINI TARIK BAŞKANIM İLE 5 YILDA YAPACAĞIZ”

“25 yılda yapamadıklarını 5 yılda İstanbul’da yaptık. Onların 30 yılda Pendik’te yapamadıklarını Tarık Başkanım ile 5 yılda yapacağız. Söz veriyorum! Pendik’te, başta Tarık Başkanımız ve diğer ilçe başkanlarımızla, İBB’nin desteğiyle birçok sorunu çözmek için çaba sarf ettik. Yaptığımız iş birliği sayesinde, Pendik halkına önemli katkılarda bulunduk.

“PENDİK’TE 32 BİN ANNEYE DESTEK SAĞLADIK”

Anne Kart projesiyle 32 bin anneye destek sağladık, 1 milyon litre süt dağıttık ve 30 yıl boyunca yapılmayan kreş hizmetlerine önem verdik. 4 yeni kreş inşa edip, 7 yeni kreşin planlarını yaptık. Bu adımlar, ailelere, özellikle evdeki bebeklere, kadınlara ve gençlere yönelik düşünceli bir belediyeciliğin göstergesi. Kentsel dönüşüm projelerimizde de halkımızın menfaatlerini ön planda tutuyor, Pendik’in iyileşmesi ve gelişmesi için çalışıyoruz.

“DERTLERİ EKREM İMAMOĞLU’NU KÖŞEYE SIKIŞTIRIP DİZ ÇÖKTÜRMEK”

Dertleri ne biliyor musunuz? Güya Ekrem İmamoğlu’nu köşeye sıkıştıracaklar, güya Ekrem İmamoğlu’na diz çöktürecekler, güya Ekrem İmamoğlu’nu yıldıracaklar. Hadi oradan, işine bak. Bu millet hizmet edeni görür. Bu millet hakkını verir. Nasıl verdi hakkını biliyor musunuz? 2019’da bunlar seçimi kazandıktan sonra ‘çaldılar’ dediler mi? ‘Hırsız’ dediler mi? Sandık başındakilere ‘terörist’ dediler mi? Bir bakanı çıktı televizyona ‘Sandık başında 700 tane terörist tespit ettik’ dediler mi? Peki seçimi iptal ettiler mi? Bu millet ne yaptı? Onlara öyle bir demokrasi tokadı attı ki…

“BİRİNE DURDUK YERE TERÖRİST HIRSIZ DENİR Mİ? ALLAH BUNLARIN GAZABINDAN MİLLETİMİZİ KORUSUN”

Mübarek ramazan ayındayız. Bunlar o gün kul hakkı yediler. Hesabını verdiler mi? Vermediler. Ama millet hesabını kesti. Seçimden sonra utanmadan “Biz o hırsız mırsız laflarını siyaseten söyledik’ dediler. Ya hu Allah’tan kork. Allah korusun ben birine siyaseten “hırsız” diyeceğim… Ağzımdan çıkamaz. Siyaseten birine “terörist” diyeceğim… Birine durduk yere terörist, hırsız denir mi? Allah bunların gazabından milletimizi korusun.

“SEÇİMİ KAYBEDECEĞİNİ ANLAYINCA HEMEN YALANA DOLANA KUMPASA BAŞLADILAR”

Bunlar seçimi kaybedeceğini anladı ya hemen yalana, dolana, kumpasa başladılar. Yolun kenarında, caddede, parkta, orada, burada yanan otobüs filmleri çekmek, kumpaslar kurmak, 4.5 sene önceki videodan kendine iş aramak…

“17 BAKAN İSTANBUL’DA SİYASET YAPIYOR BİR KİŞİ DAHA VAR YAKINDIR GELECEK”

Savcı gibi her gün açıklama yapıyor adalet bakanı. Üzülüyorum O’nun haline. Bakın 17 tane bakan İstanbul’da siyaset yapıyor. Şimdi 17 bakan artı aday etti 17+1. Şimdi 17+1 ama bir kişi daha var yakındır gelecek. Bekliyoruz vallahi gel. Bekliyoruz. Buyursun gelsin. İstanbul’a bekliyoruz. İstanbullu 23 Haziran’da 806 bin kere nasıl misafir ettiyse şimdi daha büyük rakamla misafir edecek.”dedi.

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı ise Pendik’te 30 yıldan bu yana devam eden imar sorunlarıyla ilgili Ertuğrgulgazi Mahallesi’nde imar sorunlarının hala çözüme kavuşturulamadğını ifade ederek 31 Mart’tan sonra yerinde dönüşüm modeli ile bölge halkını bu sorunlardan kurtaracaklarını söyledi. 

reklam

YORUM YAP