reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PENDEF Yerel Basın Mensuplarını Ağırladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDEF Yerel Basın Mensuplarını Ağırladı
reklam

Pendik Dernekler Federasyonu (PENDEF) ilçemizde yayın yapan basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Federasyon Genel Başkanı Ziya Öncan ve yönetim kurulu üyelerinin misafirliğinde gerçekleşen buluşmaya çok sayıda basın mensubu katıldı.

Ziya Öncan burada yaptığı konuşmada PENDEF’in faaliyetleri ile ilgili genel bilgiler vererek, federasyonun misyonu ve vizyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Öncan’ın konuşmasından sonra, toplantı karşılıklı soru cevap ve sohbet faslı ile devam etti.

Toplantı sonunda PENDEF Başkanı Ziya Öncan basın mensuplarına, üzerlerinde kendi isimleri yazılı birer kalem hediye etti. 

“Yedi Bölge Tek Gölge” mottosu ile faaliyetlerini sürdüren PENDEF 2.7 Mart 2022 Pazar günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 18.30 – 22.30 saatleri arasında ‘ANADOLU GECESİ’ başlıklı bir kültür gecesi gerçekleştirecek.

Program çerçevesinde Horon, Halay, Zeybek, Hora, Kaşıklı Halk Oyunları, Kafkas dansları ve Yaren Ekibi sahne alacak.

Kültür merkezinin fuayesinde program öncesi yöresel ürünler sergilenecek ve çeşitli ikramlar yapılacak.

Anadolu Gecesi’ne tüm Pendikliler davetliler.

PENDEF HAKKINDA:  Pendik Dernekler Federasyonu 2008 yılında Fuat Şengül’ün kurucu başkanlığında faaliyete başladı. Federasyon başkanlığını 2012 – 2017 döneminde Yaşar Saka, 2017 – 2021 döneminde  Ramazan Öztürk yaptı. 2021 tarihinden itibaren de bu görevi Ziya Öncan yürütmekte.

Toplam 21 il derneğinin oluşturduğu federasyon; kültür, eğitim, sosyal yardımlaşma ve dayanışma amaçlı olarak faaliyet içinde bulunan dernekler arasında birlik ve beraberliği tesis etmeyi, milli ve manevi değerlerin yüceltilmesini – güçlendirilmesini amaçlamakta.

reklam

YORUM YAP