reklam
reklam
DOLAR 32,9401 % 0.12
EURO 35,3964 % 0.05
STERLIN 41,7892 % 0
FRANG 36,8987 % 0.13
ALTIN 2.466,11 % -0,14
BITCOIN 60.350,62 -4.422
reklam

PENDİK KARADENİZLİLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTULAR

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK KARADENİZLİLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTULAR
reklam

Pendik Karadenizliler Derneği’nin geleneksel iftar yemeği geçtiğimiz Pazar akşamı Pendik Şeyhli Semazen Davet Salonunda gerçekleştirildi.

Kuran okunması ve semazen gösterisi ile birlikte açılan oruçlardan sonra gündeme dair konuşmalara geçildi.

Karadenizliler dernek başkanı Emin Koca’nin ev sahipliğinde düzenlenen iftar programı büyük ilgi gördü. Çok sayıda davetli topluluğunun katıldığı geceye.

Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe yönetim kurulu Üyeleri,

Pendik Belediye başkanı Ahmet Cin,

Pendik Belediye Meclis Üyesi Şaduman Şeker,

Büyük Birlik Partisi Pendik Belediye Başkanı Adayı Adem Karslı,

Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak parti Belediye Meclis Üyesi Adayları ,

Pendik Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet Emil,

Tügva Karadeniz bölge sorumlusu Lokman Altaylı, Ak Parti Seçim Koordinatörü Bahaddin Özbuğutu,

Önceki dönem Pendik Karadenizliler derneği başkanı İdris Kıyı

Çamlık Muhtar Adayı Harun Şendur

Sülüntepe mahallesi Muhtar Adayı Mahmut Dırmıkçı ,

Samsun Yakakent Dernekler Federasyonu’nu Yönetimi, Uzunkız Yaylası Der. Bşk. Aydın Coşkun, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sami Korkmaz ve Karadenizli Üyeleri aileleri katıldı.

Cumhur İttifakı Pendik Belediye Başkan Adayı Ahmet Cin

Başkan Ahmet Cin Pendik Karadenizliler Derneği’nin geleneksel iftar yemeğinde vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

Kuranı Kerim Tilaveti ile başlayan iftar programının ardından kısa bir konuşma yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Ramazan ayının feyzi ve bereketin armasına vesile olduğunu belirterek tüm vatandaşların oruçlarının Allah katında kabul edilmesini temenni etti. Başkan Cin programda Pendik’te birlik ve beraberliğin devamının sürdürülmesi gerektiğine vurgu yaparak 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Pendik’te en yüksek oranda oy beklediklerini söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla bir araya geliyor, iftarını Pendiklilerle birlikte açıyor. Her gün değişik mekanlarda iki üç iftar Pogramına katılıp vatandaşlarla selamlaşan Başkan Ahmet Cin yardımlaşmaların, muhabbetlerin, kardeşliklerin her gün devam etmesi temennisinde bulunarak “Bu ay rahmet ayı, Kuran ayı. İbadetler konusunda hassas olmamız gereken bir ay. Pendik Belediyesi olarak pek çok noktada iftar veriyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin.” dedi.

Karadenizliler dernek başkanı Emin Koca yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Hem ülkemiz büyük bir zorluk geçiriyor, hem de İslam coğrafyası bu zorlukları atlatmanın en önemli yolu birlik ve beraberlik olduğunun hepimiz idrakındayız. Bu iftar sofraları birlik ve beraberliğimizi artırsın” dedi.

RAMAZAN AYI VE ÖNEMİ

Ramazan Ayıda bereket yağar, bereket fışkırır. ‘Allah sizi hayırla kaplar; müslümanların, ümmet-i Muhammed’in üzerine hayır yayılır. Allahu Teâlâ hazretleri hayra mazhar eder, müslümanların her tarafını hayırla kaplar ve rahmetini indirir. ‘ ‘Allahu Teâlâ hazretleri kullarına lütfunu, rahmetini bahşediyor bu ayda.

Ramazan Ayı, Allah Teâlâ’nın müminlere büyük bir ihsanıdır. Çünkü ramazan ayı; Kur’an, oruç, iyilik ve güzellik ayıdır. Tövbelerin, duaların, hayır ve hasenatın kabul olunduğu mübarek bir aydır.

Bazı âlimlere göre ise; ramazan, Yüce Allah’ın isimlerinden biridir ki, Allah’ın af ve mağfiretiyle günahların yanıp yok olması demektir. Kur’an-ı Kerim’de ve hadis-i şeriflerde adı geçen ramazan, İslâm takviminin dokuzuncu ayıdır. Ramazan ayı, eşsiz faziletlerle dolu çok şerefli bir aydır. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmiştir.

Koca konuşmasının sonunda da böyle bir organizasyon yardımcı olan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’ e  şahsında tüm yönetime teşekkürlerini sundu.

Emek veren Dernek yönetimimize ve katılımcılarımıza gönülden teşekkür ediyorum.

reklam

YORUM YAP