reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Pendik Mustafa Karuşağı İlkokulu Yılsonu Karne Hey Canı Yaşandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik Mustafa Karuşağı İlkokulu Yılsonu Karne Hey Canı Yaşandı
reklam

Pendik Kaymakam Mehmet Yıldız, Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Mustafa Karuşağı İlkokulu Okul müdürü Muzaffer Özer karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin karne sevincini paylaştı Kısa birer konuşma yaptılar.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Mustafa Karuşağı İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katılarak  öğrencilerin karne  sevincini paylaştı. Törende konuşan Başkan Ahmet Cin velilere “Belediyemizin kültürel, sportif alanlarda kursları var. Çocuklarımızı buralara gönderebilirsiniz” dedi. Öğrencilere ise erken yaşta okumanın önemine dikkat çekerek “Tabii ki tatil yapacaksınız ancak; bu yaşta öğrenilecek bilgiler sünger gibi çekilir. Okumayı ihmal etmeyin” tavsiyesinde bulundu.

2023-2024 Eğitim – Öğretim yılının sona ermesiyle Pendik’te 147 bin öğrenci yaz tatiline girdi. İlçe genelindeki okullarda karne törenleri düzenlendi.  Mustafa Karuşağı İlkokulu’nda  düzenlenen karne törenine ise Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin katıldı. Okulun hazırladığı yıl sonu gösterilerini izleyen Başkan Ahmet Cin, ardından Kaymakam Mehmet Yıldız ve beraberindekilerle birlikte sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini verdi.

Hem velilere hem de öğrencilere tavsiyelerde bulundu

Karne dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin öğretmenlerin yorucu bir dönemi geride bıraktıklarını belirterek  gösterdikleri sabır ve emeklerden dolayı teşekkür etti. Konuşmasında velilere tavsiyede bulunan Başkan Ahmet Cin “Okulların kapanması anneler açısında sıkıntı olabilir. Ama yapılacak çok aktiviteler var.  Belediyemizin hem kültürel hem de sportif alanlarda kursları var. Çocuklarınızı buralara gönderebilirsiniz.” Dedi. Öğrencilere de tavsiyede bulunan Başkan Ahmet Cin “Tabiî ki tatil yapacaksınız ancak;  bu yaşta öğrenilecek bilgiler sünger gibi çekilir.” diyerek erken yaşta okumanın önemine dikkat çekti.

Karne dağıtım programına Pendik Kaymakam Mehmet Yıldız, Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fahri Tırıl, Mustafa Karuşağı İlkokulu Okul müdürü Muzaffer Özer ve veliler katıldı.

 

 

 

 

reklam

YORUM YAP