reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.359,99 0.011
reklam

Pendik’in Gözde Fen ve Sosyal Bilimler Okulu Eğitimde Öncü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Pendik’in Gözde Fen ve Sosyal Bilimler Okulu Eğitimde Öncü
reklam

Pendik’in Gözde Fen ve Sosyal Bilimler Program Okulu Şule Yüksel Şenler KAİHL Yeni Eğitim Alanları İle Yine Farkını Ortaya Koydu.

Başarılı örnek çalışmalarıyla hızlı bir yükselişe geçen Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bir dizi eğitim alanının açılışını gerçekleştirerek yine fark attı. Özel okulları da gıpta ettiren Pendik’in gözde Fen ve Sosyal Bilimler Program Okulu Şule Yüksel Şenler KAİHL hayata geçirdiği beş farklı projenin açılışlarını gerçekleştirerek fark yaratmaya devam ediyor.

Fen ve Sosyal Bilimler Program Okulu olmanın yanı sıra Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı uygulanan okulda; İslam Bilim Tarihçisi merhum Prof. Dr. Fuat SEZGİN adına Yabancı Diller Sokağı, Lisan Kahvesi, Anasınıfı Çocuk Oyun Evi,  Mescit ve okul bahçe girişi Turnike Sistemi’nden oluşan bir dizi projenin açılışına TÜBİTAK MAM Başkanı ve aynı zamanda okulun  Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burcu ÖZSOY ve kurum müdürlerinden oluşan geniş katılımlı bir protokol ile öğrenciler katıldı. Prof. Dr. Burcu ÖZSOY açılış merasiminde yaptığı konuşmasında programa katılmaktan dolayı memnuniyetini ve Okul Müdiresi Gülnur ÇAT ile yapmış oldukları çalışmaları dile getirdikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Okulda yapılanlar konusunda; öncesi ve sonrası, aslında benim hayal edebildiğim şeyler. Nereden nereye geldiğini, bu süreçlerin gidişatı ile ilgili verilen emekleri biliyorum. Bu okulun, bu birliğin bir parçası olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Her zaman tüm desteğimle yanınızda olacağımı da ifade etmek istiyorum.’’ Dedi.

Okul Müdiresi Gülnur ÇAT ‘’Biz bugün burada başta Kıymetli Burcu ÖZSOY hocamız olmak üzere kıymetli protokol ve sevgili öğrencilerimizle hayata geçirdiğimiz yeni eğitim alanları ve projelerin açılışının heyecanını yaşıyoruz. Anasınıfı, ortaokul ve lise düzeylerinde eğitim öğretim yapılmakta olan okulumuzda tüm öğrencilerimize hitap eden eğitim alanlarını dizayn etmiş olmanın sevincini paylaşıyoruz. Malumunuz olduğu üzere İslam Bilim Tarihçisi Prof. Dr. Fuat Sezgin hocamız 27 farklı lisan biliyor ve nihayetinde tarihimize bir müze kazandıran araştırmalarını bu donanımla yaptı. Bu husus Türkçe, Arapça ve İngilizce dil becerileri kazandırmaya çalışan okulumuz için bir ilham kaynağı olmuştur. Merhum Fuat SEZGİN hocamızdan aldığımız ilham ile dizayn ettiğimiz Prof. Dr. Fuat SEZGİN Yabancı Diller Sokağı ve Prof. Dr. Fuat SEZGİN Lisan Kahvesi ile maksadımız öğrencilerimizin yabancı dil öğreniminde Merhum Fuat SEZGİN gibi bir rol modelden feyz almalarını sağlamaktır. Sokağımızın oluşturduğu yabancı dil farkındalığı sokağımızın sonundaki Lisan Kahvesi’nde yapılan kek, çay ve sıcak çikolata gibi ikramlar ile oluşturulan iklimde, güvenli bir sosyal alanda, nezih bir mekânda konuşma pratiğine dönüşüyor. Bu projemizin Fuat SEZGİN Hocamızın doğumunun yüzüncü yılına denk gelmesi bizim için ayrıca hem onur hem de vefa vesilesidir.  Anasınıfı öğrencilerimiz için oluşturduğumuz Oyun Evi askıya çıkarılan Türkiye Yüzyılı Maarif Modelinde de öngörüldüğü üzere anasınıfı öğrencilerimizin sınıf dışına çıkarak bahçe alanında sosyal ve kinestetik öğrenme  becerilerinin gelişmesine imkan tanımaktadır.  Aynı şekilde mescidimizin teşrifatını yaptık. Şükür ki İmam Hatip okullu kız öğrencilerimizi Din-i Mübin İslam’ın miracı olan namazı huşu içerisinde eda edecekleri bir mekâna kavuşturduk. Keza güvenli okul yaklaşımı ile ele aldığımız bir husus olarak gönüllü velilerimizin destekleri neticesinde okul bahçemizin Turnike Sistemi hayata geçirdiğimiz bir diğer projemizdir. Biz bütün bu çalışmaları yarını inşa eden nesilleri yetiştirme bilinci ile yapmaktayız. Gayemiz hayırlı işlere vesile olarak Rabb’in rızasını kazanmak; güvenli bir ortamda, sosyal ve yabancı dil becerileri gelişmiş, milli ve manevi değerler ile mücehhez nesiller yetiştirmektir.’’ dedi.

Anasınıfı öğrencilerinin gösterisi ile başlayan açılış merasimi; kurdele kesiminin ardından protokol üyelerinin açılışı yapılan eğitim alanlarını ziyaret etmesi, okulun tarihsel sürecin içeren 2021 yılı öncesi ve sonrası zaman yolculuğu sinevizyon izlemini ve çeşitli ikramlar ile son buldu.

reklam

YORUM YAP