reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PENDİK’TE ‘KÜTÜPHANE SÖYLEŞİLERİ’ YAZAR NURULLAH GENÇ İLE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK’TE ‘KÜTÜPHANE SÖYLEŞİLERİ’ YAZAR NURULLAH GENÇ İLE BAŞLADI
reklam

“Kütüphane Söyleşileri”nin ilk konuğu Şair-Yazar Nurullah Genç oldu.

 Kemal Tahir Kütüphanesi’nde düzenlenen söyleşide okumak ve edep konularına değinen Nurullah Genç: “Okuyup öğreneceğiz; ama haddimizi bileceğiz. Alim bile olsak kainat kitabında bir harf bile değiliz.” dedi.

2-20221027100608.jpg

Pendik Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen kütüphane söyleşileri başladı. Her ay düzenlenen söyleşilerin ilk konuğu Şair ve Yazar Nurullah Genç oldu. Söyleşide Pendikli gençlere okuma, edep ve ahlak konuları üzerine kıssalar, hikayeler ve yakın zamanda yaşadığı anılarını anlattı.

Kainat kitabında bir harf bile değiliz”

Bir saat süren söyleşide gençlerin sorularını da yanıtlayan Nurullah Genç: “Okuyup öğreneceğiz; ama haddimizi bileceğiz.” diyen Nurullah Genç, kainatı bir kitaba benzeterek “Zayıfız, küçüğüz. Ne kadar öğrenirsek öğrenelim zayıfız. Devasa bir umman var. Ne öğrenirsek öğrenelim, alim bile olsak kainat kitabından bir harf bile değiliz. Sonsuz ilim sahibi Allah’tır.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki ayın konuğu Kaan Murat Yanık olacak

Kütüphane söyleşileri her ay Kemal Tahir Kütüphanesi’nde gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki ayın konuğu Kaan Murat Yanık olacak. Yazar, söyleşide konukların sorularını da cevaplayacak. Program, 22 Kasım Çarşamba günü saat 13.00’te yapılacak.

reklam

YORUM YAP