reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.281,92 0.519
reklam

2021 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
2021 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ
reklam
img-179_155f979664c55d8.jpg

Pendik Belediyesi 2021 Yılı Tahmini Bütçesi 712 milyon TL olarak mecliste kabul edildi. Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Bütçemizin 254 milyonluk TL’lik kısmını yatırımlara ayırdık. Bu rakam bütçemizin yüzde 36’sına tekabül ediyor. Pendik’e ve Pendik halkına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Pendik Belediye Meclisi, 2021 Yılı Tahmini Bütçesi, Performans Programını Atatürk Kültür Merkezi’nde görüştü. Geçtiğimiz yıla göre yüzde 9,5 oranında artış gösteren tahmini bütçe, 712 milyon TL olarak mecliste kabul edildi. İstanbul’da 39 ilçe arasında en fazla yatırım yapan 3. ilçe olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Sosyal yardımlar konusunda da 3. ilçeyiz. Biz bu çalışma performansımızı devam ettireceğiz. Projelerimizi adım adım gerçekleştireceğiz.” dedi.

254 milyonluk TL’yi yatırımlara ayırdık”

Hem performans hem de bütçe hedeflerini gerçeklere uygun, ölçülebilir ve hesap verilebilir biçimde belirlediklerini vurgulayan Başkan Ahmet Cin: “Pendik, hızlı bir şekilde gelişiyor ve ihtiyaçları da buna göre artıyor. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bütçemizin 254 milyonluk TL’lik kısmını yatırımlara ayırdık. Bu rakam bütçemizin yüzde 36’sına tekabül ediyor. İstanbul’u diğer belediyelerle kıyasladığımız zaman çok uç sıralarda olduğumuzu gözleyebiliyoruz. Pandemi sürecini dikkate alarak yatırımlarımızı yeni normale uygunluk çerçevesinde hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

Keltepe’de yerinde dönüşüm olacak

Mülkiyet sorununun çözümüyle ilgili çalışmalara son derece önem verdiklerini meclis toplantısında yineleyen Başkan Ahmet Cin: “Bu doğrultuda Çınardere Keltepe ve Çevre Uygulama Planı, Esenyalı Kemiklidere Uygulama Planı ve Kavakpınar Gülyalı Caddesi Uygulama Planı özellikle takip ettiğimiz projelerdi. Keltepe Bölgemizde 1/1000’lik hazırlayacağımız uygulama planında yerinde dönüşüm sağlayacağız. Hızlı bir şekilde bunu nihayete erdireceğiz. Diğer iki yerle ilgili çalışmalarımız şu an devam ediyor. Bunlarla ilgili taslak planlarını Büyükşehir Belediyesine verdik. Büyükşehir şu an çalışmalarını sürdürüyor. Oraların da 5000’lik planların çıkmasıyla ilgili süreci takip ediyoruz.” dedi.

Ertuğrulgazi Türkiye’nin en büyük kentsem dönüşüm alanlarından biri

Başkan Ahmet Cin, Kavakpınar, Harmandere, Ertuğrulgazi, Kurtdoğmuş, Ballıca, Kurna ve Emirli Mahalleleri imar uygulamalarını hızlı bir şekilde tamamlamak istediklerini söyleyerek “Bildiğiniz gibi Ertuğrulgazi Mahallemizde yaklaşık 2,5 milyon metrekarelik, tapularının yüzde 85’inin verildiği, bir alanda kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarımızı hızlı bir şekilde başlatmış olduk. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığıyla yürütmüş olduğumuz süreç, hızlı sonuçlanması adına izlediğimiz bir yoldu. Özellikle bu bölgede rezerv alanı ilan edilmesiyle ilgili süreç bakanlık tarafından başlatılmış durumda. Kurum görüşleri alınıyor. Kurum görüşleri alındıktan sonra buranın rezerv alanı ilan edilmesi ve hemen akabinde tamamladığımız planları bakanlığa göndererek buranın kentsel dönüşüm sürecini sonuca erdirmeyi istiyoruz. Bu rakam Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm alanlarından bir tanesi.” dedi.

Taşlıbayır’da yeni yılın ilk aylarında kentsel dönüşümü başlatmayı hedefliyoruz”

Taşlıbayır’la ilgili çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Ahmet Cin: “Gelir gelmez Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üzerinden sürecin yürütülmesiyle ilgili anlaşmaya varmıştık. Bununla ilgili tespitler, itirazlar hepsi değerlendirilmiş vaziyette. Şu anda proje vaziyet planı hazır. Bakan beyin önünde. Biz de son projeye onayımızı verdik. Bakan Murat Kurum Bey’in onaylamasından itibaren de proje üzerinden vatandaşlarımızla görüşmek suretiyle anlaşarak yeni yılın ilk aylarında kentsel dönüşümü başlatmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 600 bin metrekarelik alan kentsel dönüşüme girmiş olacak. Dumlupınar’ın çok büyük kısmı, Orta Mahalle’nin tamamı diyebileceğimiz bir alanın 3’te 1’lik bir kısmı ilk aşamada başlatılacak ve daha sonraki süreçlerde tamamını bitireceğiz. Buradaki örnek Ertuğrulgazi Mahallesi’ne de örnek olması adına önemli bir proje.” dedi.

Harmandere planlarının taslak projesini hazırladık”

Başkan Ahmet Cin: “Harmandere Bölgesi planlarıyla ilgili bazı sıkıntılarımız vardı. Oranın da şu anda taslak projeyi hazırladık. Onunla ilgili çalışmamız devam ediyor. Harmandere’de hızlı yol almak adına rezerv alanı ilanı edilmesiyle ilgili bir sürecimiz var. Bununla ilgili de bakanlıkla görüşüyoruz. Oranın da hızlı bir şekilde sonuçlanmasını hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Sportif aktivitelerimizi tüm Pendiklilerle buluşturmak istiyoruz”

Spor ve sosyal faaliyetleri, kaliteli yaşam ve sağlıklı nesillerin gelişimi konularını olmazsa olmaz olarak gördüklerini belirten Başkan Ahmet Cin: “Tesis yatırımlarımızın yanında sportif aktivitelerimizi tüm Pendiklilerle buluşturmak istiyoruz. Sağlıklı yaşama yönelik her vatandaşımız için düzenlenen çeşitli sportif etkinlikleri ve farklı branşlarda spor eğitimlerini yaygınlaştıracağız. Hedefimiz doğrultusunda yüzme, okçuluk, basketbol, tekvando ve masa tenisi gibi branşlarda da spor eğitimlerimizle vatandaşlarımızı buluşturmak istiyoruz. Temelini attığımız 5 spor kompleksimizden 3’ünü tamamladık.” dedi.

23 halı sahamızı amatör spor kulüplerine tahsis ettik”

Başkan Ahmet Cin: “23 halı sahamızı amatör spor kulüplerine tahsis ettik. Belirlediğimiz başarı, alt kategori ve geçmiş kriterlerine göre halı sahalarımızı amatör kulüplerimizin hizmetine sunduk. Bunlara artı olarak ayni yardımlarımızı da yapıyoruz. Gerektiğinde nakdi yardımlar da yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Pandemi sürecinde 60 bin hanenin kapısına gittik”

Sosyal dayanışmaya katkı sağlayarak sosyal eşitsizliği ortadan kaldırmak için çabalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Ahmet Cin: “İhtiyaç sahibi vatandaşlara gerekli destekleri vererek yaşam kalitelerini artırmak istiyoruz. Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte küçük esnafımıza, vatandaşlarımıza çok ciddi yardımlarda bulunduk. Bu süreçte gıda ve nakdi yardım başta olmak üzere 60 bin hanenin kapısına gittik.” dedi.

Geri dönüşüm çalışmalarında Türkiye’nin örnek gösterilen ilçesiyiz”

Atık yönetimi ve geri dönüşüm çalışmalarında Türkiye’nin örnek gösterilen ilçesi olduklarının altını çizen Başkan Ahmet Cin: “Ülkenin her yerinden belediyeler çalışmalarımızı görmek ve destek isteyen isteyen var. Bununla gurur duyuyoruz. Bu kaliteyi ve hizmeti artıracağız. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Önümüzdeki yıl birçok park ve açık spor sahalarının sayısını artırmak istiyoruz.” dedi.

reklam

YORUM YAP