reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

‘Ahilik Kültürü Haftası Kutlama Programı’ Gerçekleştirildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Ahilik Kültürü Haftası Kutlama Programı’ Gerçekleştirildi
reklam

Pendik Kaymakamlığı adına organize edilen, Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı “Ahilik Kültürü Haftası Kutlama Programı” 14 Ekim 2022 Cuma Günü Pendik Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Açılış Konuşmasını Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Kazan’ın yapması ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Recep Serkan Altıparmak yaptı.

Program sunumunu ise Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hülya Ünsal gerçekleştirdi.

AHiSİAD’ın katkılarıyla yapılan Şed Kuşatması töreninde ustalık belgesi alan öğrenciler Kamil Kaan Karcı ve Enes Özipek oldu.

Kuşatma töreninin ardından Pendik’in değerli okullarından Marmara Üniversitesi Abdülkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi müzik dinletisi gerçekleştirirken, Tiyatro gösterisini Ahilik Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı sergiledi.

Halk müziği icrası, Marmara Üniversitesi Abdülkadir Meragi Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri tarafından gerçekleşti.

Programa; Kaymakam Dr. Hülya Kaya, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Kuru , İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, AHİSİAD Başkanı İbrahim Çam, AHİSİAD Başkan Yardımcısı Nuri Beşinci, Pendik İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Fatih Yıldırmaz, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, Pendik İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Pendik Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ve Pendik Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri katıldı.

program fotoğraf çekimi ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP