reklam
reklam
DOLAR 32,9375 % 0.12
EURO 35,4129 % 0.06
STERLIN 41,8039 % 0.03
FRANG 36,9291 % 0.22
ALTIN 2.463,01 % -0,27
BITCOIN 60.480,01 -4.347
reklam

AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi Oldu
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Maltepe’de AK Parti’nin Belediye Başkan adayının Kadem Ekşi olduğu açıklandı.

Maltepe Ekspres, daha önce AK Parti Maltepe Belediye Başkan adayının Kadem Ekşi olduğunu “Maltepe’de ipi Kadem Ekşi mi göğüsledi?” haberi ile duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen törenle İstanbul’un 39 ilçesindeki belediye başkan adayları açıklandı. 2002’den beri AK Parti kadroları içinde yer alan Kadem Ekşi, Maltepe Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kadem Ekşi ve Ak Parti Maltepe İlçe teşkilatını sahneye davet ederek başarı diledi.

MALTEPE EKSPRES YAZMIŞTI

 “Maltepe’de ipi Kadem Ekşi mi göğüsledi” başlığı ile Maltepe Ekspres’in  duyurduğu ilk haberde; “…Ekşi’nin gerek kamudaki tecrübeleri, gerekse iş hayatında ve yer aldığı sivil toplum kuruluşlarındaki aktif görevleri nedeniyle Maltepe’nin sorunlarına çözüm olacağı kulislerde konuşulan bir başka nokta. Küçük yaştan beri Maltepe’de oturan ve ilçenin içinde bulunduğu her anı gözlemleyen Ekşi’nin Maltepeliler tarafından da sevilen biri olması onun ismini öne çıkartan bir diğer etken olarak gösteriliyor” ifadelerine yer verilmişti.

KADEM EKŞİ KİMDİR?

Rize’de 1965 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini Maltepe’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim sürecinde sivil toplum kuruluşları içinde aktif siyasi çalışmalarda bulunarak sosyal sorumluluklarını yerine getirdi. 1993 yılında kendi kurduğu Ekşioğlu Şirketler Grubu ile özel sektöre geçiş yaparak proje ve müşavirlik hizmetleri ile inşaat alanında faaliyet göstermeye başladı.

Yer bilimleri, mimarlık ve mühendislik alanında birçok projeye imza attı, Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde siyaset bilimi üzerine akademik çalışmalar yürüttü.

Siyasi kariyerine Fazilet Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı’nda yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı olarak başladı. 1999 yerel seçimlerinde aynı partiden Maltepe Belediye Başkan adayı olarak seçime katıldı. 2002 yılında AK Parti’nin kuruluş kadrosunda yer aldı. 2019’da İBB Meclis üyeliğine seçildi. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Maltepe Belediye Başkan adayı oldu.

ÜYESİ BULUNDUĞU STK’LAR

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) alanında da etkin bir rol oynadı, Mimar ve Mühendisler Gurubu, MÜSİAD, Girişimci İş adamları Vakfı, Ekşioğlu Vakfı gibi önemli kuruluşlarda üye veya yönetici olarak görev aldı.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı UMREK Yönetim Kurulu Üyesi İstanbul Ticaret Odası Meclis üyesi,  İBB – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi, Mimar ve Mühendisler Grubu Denetleme ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi, Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi (YK) üyesi, Girişimci İş adamları Vakfı, Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği kurucu, Jeofizik Mühendisleri Odası üyesi, Çevre Kültür Derneği üyesi, Rize Dernekler Federasyonu, Ekşioğlu Vakfı (Kurucu), Maltepe Spor Kulübü, Maltepe Rizeliler Derneği.

KAYNAK MALTEPE EKSPRES

reklam

YORUM YAP