reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.327,83 0.862
reklam

AKIL OYUNLARI FESTİVALİ’NDE KAZANANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKIL OYUNLARI FESTİVALİ’NDE KAZANANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI
reklam

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Akıl Oyunları Festivali’nde, yüzlerce öğrenci kıyasıya mücadele etti. Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen yarışmada dereceye girenlere, Başkan İsmet Yıldırım hediyelerini takdim etti.

Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Akıl Oyunları Festivali’ne 57 okuldan 231 öğrenci katıldı. Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda düzenlenen festivalde ilkokul ve ortaokul öğrencileri; mangala, pentago, küre, equilibrio, Q-Bitz, reversi ve kulami kategorilerinde hünerlerini gösterdi. Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği turnuvada çocuklar hem yarıştı hem de eğlenceli bir gün yaşadı. Programa Başkan İsmet Yıldırım’ın yanı sıra; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Salim Çetinkaya, öğretmenler, aileler ve öğrenciler katıldı. Video gösterimi ile başlayan program, Nihat Sami Banarlı Ortaokulu öğrencileri tarafından sunulan halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Dereceye Giren Öğrencilere Hediyeler Verildi

Ümraniyeli öğrencilerin derece elde etmek için hünerlerini sergilediği turnuvada dereceye girenlere; hoverboard numbers oyunu, bisiklet ve tablet hediye edildi. Ödül ve hediyelerini teslim alan çocuklar hediyelerini çok beğendiklerini söyleyerek, Başkan İsmet Yıldırım’a teşekkür ettiler.

“Çocuklarımızı ve gençlerimizi hayata hazırlıyoruz”

Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlamamız, devletine ve milletine bağlı olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü bir sanat dalı, spor ve akıl oyunlarıyla ilgilenen çocuklar hayata bağlanıyor ve daha sosyal oluyor. Bu tür oyunlar ve etkinliklerle ilgilenen çocuklarımızın kendisini daha değerli hissettiğini düşünüyorum. Onun için başta Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Kaymakamlığı, öğretmenler, aileler ve özellikle de yavrularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

reklam

YORUM YAP