reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.281,92 0.519
reklam

Alper Yeğin Basın Mensuplarıyla Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Alper Yeğin Basın Mensuplarıyla Buluştu
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Alper Yeğin İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyon Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın katkılarıyla Avrupa ve Anadolu Yakası basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Alper Yeğin toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.

Alper Yeğin; Sancaktepe ilçesinin her sorununu bildiğini ve çözümünün Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında gerçekleşeceğinin altını çizdi. İşim, ailem, çocuklarım bu kentte ve bu kentte yaşamak istiyoruz. İnsanların kısa, orta, uzun vadeli hesapları vardır.

Ama benim hiç böyle hesaplarım olmadı ben hayatımın tamamını bu kentte geçirmek istiyorum. Çocukluğum, gençliğim bu kentte o yüzden gelecek hayallerimi bu kent üzerine kuruyorum. Siyaset hayatına ilk adımımı Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarından beri devam ediyorum. 2014 yılında Sancaktepe Belediye Meclis üyeliği yaptım.

2015 yılında gerçekleştirilen olağan kongrede Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe ilçe başkanı seçildim. 2 dönem ilçe başkanlığı görevi üstlendim. 2019 yerel seçimleri için görevimden istifa edip Cumhuriyet Halk Partisinden Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı oldum. O dönem başka bir arkadaşımız başkan adaylığına uygun görüldü.

Bu süreç zarfında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte İştiraklerde görevli olmak üzere başkan vekili olarak atadı. 4 yıl başkan vekilliği görevi yaptım bunun iki buçuk yılı İSTAÇ A.Ş bir buçuk yılı ise METRO İstanbul’da devam etti. Bu kentin bana öğrettikleri ve büyükşehirle beraber siyasetten hiç kopmadık.

Büyükşehirde ki görevimi ifa ettikten sonra en azından bütün mesaimi Sancaktepe’de Sancaktepe’nin yerel siyasetiyle sürdürdüm. 2023 yılının Kasım ayı itibari ile büyükşehirde ki görevimden ayrıldım. Sebebi de Temmuz ayının ortalarında bu binayı seçim koordinasyon merkezi olarak kiraladık. Bütün hazırlıklarını yaptık.

Siyasi çalışmalarımıza hız verdik ve bu çalışmaların daha nitelikli olması için amacıyla büyükşehirde ki görevimden ayrılarak yerelde ki siyaseti hızlandırdım. Malumunuz Kasım ayı itibariyle Belediye Başkan Aday adaylık başvuruları başladı. Başvurumuzu gerçekleştirdikten sonra 10 Ocak’ta parti meclisimizin toplanmasıyla birlikte Genel Başkanımız, Parti Meclis Üyelerimiz, MYK Üyelerimiz, İstanbul İl Başkanımızın, İstanbul Büyükşehir Başkanımızın ve Sancaktepe ilçe yönetimimizin desteği ile Sancaktepe Belediye Başkan Adayı olarak atandım.

Çalışmalarımızı hızlandırarak daha fazla seçmenle bir araya gelerek. STK’lar, Dernekler, Hemşeri grupları, iş insanları, fabrikalar, sanayi kuruluşları bunun dışında muhtarlar, din adamları, kamuda ki yöneticiler, öğretmenler, okul müdürleri ve esnaflarımızla bir araya çalışmalarımızı anlatıyoruz.

Sancaktepe’nin yönetim anlayışının mutlaka değişmesi gerektiği gibi somut bir anlayış var. Benimde yıllardır süren bir mücadelem var. 2014 yerel seçimleriyle başlayan 2024 yerel seçimlerinde de bir noktaya taşıyabileceğimiz bir mücadelem var.

Sancaktepe’de yapılacak çok işlerimiz var. Sancaktepe’de ne yazık ki 15 yıldır çok genç bir ilçe olmasına rağmen çok kötü yönetildi. Hırpalandı çok büyük sorunların gelecek dönemde yaşanacağı bir ilçeye dönüştü ne yazık ki!

Ama bunların hepsini çözecek bir aklımız, vicdanımız, tecrübemiz ve kadrolarımızla çözeceğimize inanıyoruz. Biz Sancaktepe’de önce neler yapacağımızdan ziyade ilçemizin en büyük sorunlarını tespit ettik. Bu ilçede ki bütün sorunları bende yaşıyorum.

Ulaşım, yeşil alan, park, imar, yol, istihdam, bu kentin bir yaşam alanı olmamasının sebebi de insanların bütün ihtiyaçlarını başka ilçelerde görmesi. Sosyal alanlar, kent meydanının olmayışı, kentin marka değerinin olmaması bu kentte yaşanan sıkıntılar, bu kent İstanbul İstatistik ortalamasına bakıldığında yeşil alan olarak İstanbul’un en az ilçeleri arasında, eğitim olarak İstanbul’un en düşük sıralarındayız.

İlçemizde bir tane hastanemiz mevcut bu hastaneden Çekmeköy’ün tamamı, Ümraniye’nin 5, 6 mahallesi yararlanıyor. Ne yazık ki artık nitelikli hizmet verebilme özelliğini kaybetmiş bir durumda. Orada sağlık çalışanları olağanüstü bir çaba sarf etmek durumunda nüfus çok fazla olduğu için hizmet kalitesinde ne yazık ki aksamalar meydana geliyor.

Bu kentin çok acil bir hastaneye ihtiyacı var. Evet, devlet hastanesi yapımı yeni başladı. Üç, dört yıl içinde biteceğini umut ediyoruz. Ne kadar erken biterse sağlık sorunlarıyla ilgili çözümü gerçekleştirmiş olacak. Buna ilave olarak bu hastane de Sarıgazi bölgesinde yapıldığı için özellikle Sandıra ve Yenidoğan bölgesinde akşam saat 5’ten sonra insanların iğne yaptıracağı sağlık ocağı dahi açık değil. Biz üç bölgeye de semt polikliniği yapacağız.

Üç bölgede eğitim projeleri gerçekleştireceğiz. Ayrıca üç bölgemize 3’er tane kütüphane açacağız. 19 mahallemiz var. Sancaktepe belediyesine ait 3 tane kreşimiz var. Bu kreşlerde İBB kreş yapmaya başladıktan sonra yapıldı. 5 yıllık dönemimizde 19 mahallemizde 19 kreşimiz olacak. İBB’nin yaptığı kreşler haricinde olacak bunlar.

Bölgemiz doğu ve güneydoğu yöresinin yaşadığı bir ilçe malum taziye kültürü cenaze günü ve sonrasında da devam ediyor. Bölgenin ciddi anlamda bir taziye evine ihtiyacı var. İnsanların geleneklerine göre birkaç gün taziye kabul ediyorlar. Dolayısıyla 3 bölgemizde 6 tane taziye yapacağız.

Gençlik merkezleri, kapalı spor salonları, kapalı semt pazarı, sancaktepe’nin ihtiyacı olan 2 tane futbol sahasının biri Samandıra biri de Yenidoğan’a yapacağız. Metro projelerini gerçekleştiriyoruz, ulaşımı rahatlatmak için. Dün İBB Başkanımız ilçemizdeydi. Sancaktepe, Çekmeköy ve Üsküdar metrosunun test sürüşleri tamamlanmak üzere inşaat çalışmaları da tamamlanmak üzere.

Dün Samandıra’da birkaç basın mensubu arkadaşımın da katılımıyla test sürüşünü gerçekleştirdik. Şu anda ulaşım sistemimiz Üsküdar’a kadar sağlıklı bir şekilde kesintisiz devam edecek aşamaya gelmiş bulunuyor. Sancaktepe’nin İstanbul’un bütün merkezi noktalarına kesintisiz ulaşımını sağlayacak. Sadece Sancaktepe değil Sultanbeyli’de yaşayan vatandaşlarımızın da ciddi anlamda ulaşım sorununu çözmüş olacak.

 İBB Başkanımızın katılımıyla yeni Metro projelerimizi kısa bir toplantıda açıkladık. Emek mahallesi ve Yenidoğan arasında kısa mesafeli Metro hattımızın Yenidoğan’ dan Kadıköy’e uzatılması kararı alındı. Cumhurbaşkanı’ da bu projeye onay verdi. Kadıköy, Söğütlüçeşme, Yenidoğan arası 14 istasyondan oluşan metro hattının yapımına hiçbir engel kalmamıştır. Çok kısa bir zamanda bu hattın tamamlanması sağlanacaktır.

Sabiha Gökçen’den başlayıp Beylikdüzünde son bulacak olan Hızray’ın tek istasyonu yapılmış durumda oda Sancaktepe Belediyesi önünde yapıldı. Sancaktepe’de metro çalışmaları yapılırken Hızray istasyonunun yapımı da gerçekleştirildi.

Yenidoğan’dan Kartal sahile ve ya Maltepe sahile inebileceği bir raylı sistem yapılması için projeler gerçekleştiriyoruz. İBB ile Sancaktepe’de yaklaşık 1 milyon metre karelik bir yeşil alan projemiz olacak. Biz bunun bir örneğini 4 yıllık süre içerisinde Mevlana mahallesinde Ayazma Yaşam Vadisi olarak hayata geçirdik. 

Sancaktepe 30 yıllık bir belediyeciliğin olduğu bir ilçe şu ana kadar en büyük parkı 10 bin metrekare olarak vatandaşlarımıza hizmet ediyor. Bizim 4 buçuk yıllık süreç içinde yaptığımız park alanı Sancaktepe’de 200 bin metrekare toplamında bir projede 180 bin metrekare bir park yaptık. Sancaktepe’nin en büyük parkının neredeyse 18 katı büyüklüğünde144 bin metrekare çim alanı olan, içinde amfi tiyatrosu, basketbol sahası, futbol sahası, 6 kilometre yürüyüş yolunun bulunduğu, 6 kilometrelik bisiklet yolunun olduğu yaklaşık 5 bin adet ağacın dikildiği bir yeşil alan oldu.

Buna benzer 3 tane daha projemiz olacak Palamut dere yaşam vadisi, Akpınar yaşam vadisi ve fatih mahallesi yaşam vadisi ve kent projesiyle İBB’nin 2’inci döneminde Sancaktepe yönetimimiz 1’inci Döneminde Sancaktepe’ye 1 milyon metrekare yeşil alan kazandıracağız.

Sefa tepesi sosyal tesislerini bileniniz vardır. Dağın tepesine kurulmuş bir tesistir. Zemin iyileştirmesi yapılmadan duvarlarla güçlendirme yapılmadan, proje 2013 yapıldığından dolayı heyelan riski meydana geldi. 2018 yılında bu dağın çökme riski var dolayısıyla bu tesisin bir an evvel boşaltılması ve mühürlenmesi gerekiyordu.

Biz 2019 da göreve gelince tesisin kapatılmadan yerinde dönüşüm yapılması kararı alındı ve yıkılacağı düşünülen duvarlar yıkılarak 60 metre derinliğinde 75 santim çapında kolonlarla foreks kazık uygulamasıyla bir sur yapıldı dağın önüne kayması engellendi. Gerçekleştirilen zemin iyileştirmesi sonrasında aynı tesislerin daha nitelikli olanları büyükşehir belediyemiz tarafından yapıldı.

Onunda açılışı önümüzde ki aylarda gerçekleştirilecek bunlar bizim İBB döneminde Sancaktepe’ye kazandırdıklarımız. Bizimde gelecek dönemde hem büyükşehir belediyemizle birlikte ortak projeler gerçekleştirecek hem de Sancaktepe’yi daha yaşanabilir bir hale getirmek için projelerimiz var” dedi.

reklam

YORUM YAP