reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

AYGAD Kültür Elçiliği Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
AYGAD Kültür Elçiliği Yaptı
reklam

AYGAD’ın Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep ve Mardin illerini kapsayan Doğu ve Güneydoğu kültür gezisi, Türkiye ölçeğinde ses getiren bir etkinlik oldu. Başkan Ahmet Işıkdağ, “Hedefimiz 7 bölgeyi gezerek sosyal ve kültürel değerlerimizi kamuoyuna lanse etmek, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı pekiştirmektir” dedi

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) tarafından Doğu ve Güneydoğu Bölgesine yönelik olarak 7 gün süren bir kültür gezisi gerçekleştirildi.

Program Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep ve Mardin illerini kapsadı. 

Ulusal ve yerel olmak üzere toplam 38 basın mensubunun katıldığı kültür etkinliğinde AYGAD üyelerini; gezilen il ve ilçelerinin belediye başkanları, idari yöneticileri ve bazı milletvekilleri eşlik ederek ağırladılar.

Kültür gezisi kapsamında bölgenin tarihi ve turistik mekânları gezilerek,  her yöre ile ilgili yapılan özel haberler internet sitelerinde ve sosyal medya araçlarında paylaşıldı.

Söz konusu bölgelerin sosyal ve kültürel dokularını da kamuoyuna lanse eden AYGAD üyesi basın mensupları,  bu anlamda birer kültür elçisi rolü üstlendiler.

Işıkdağ: Amacımız kültürel mirasa katkı sunmak

AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ; “Önceki yıl Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile birlikte “Kültür ve Sanat Haberciliği” başlığında bir proje gerçekleştirmiştik. Bu projeden yola çıkarak; Türkiye’nin 7 bölgesindeki güzelliklere, bu bölgelerin tarihi ve turistik değerlerine dikkat çekmek için yeni  ve kapsamlı bir etkinlik daha planlayarak ilkini gerçekleştirmiş olduk. 

Bizler gazeteciler olarak bir anlamda kültür elçisi rolünü üstlenip; yöresel değerlerimizin, sosyal ve kültürel renklerimizin tanıtımına katkı sunmayı hedefliyoruz.

Bu aktivitemiz ülkemizin birlik ve beraberliğine, kardeşlik duygularının pekişmesine de vesile olacaktır diye düşünüyorum”  şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP