reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

AYŞE KULİN 3. EDEBİYAT SÖYLEYİŞİNİ ERYETİŞ BALKANLAR EĞİTİM KURUMUNDA YAPTI

Yayınlanma Tarihi : Google News
AYŞE KULİN 3. EDEBİYAT SÖYLEYİŞİNİ ERYETİŞ BALKANLAR EĞİTİM KURUMUNDA YAPTI
reklam

Eryetiş-Balkanlar Eğitim Kurumları Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü söyleşilerinin üçüncüsü gerçekleştirildi.

Kalemi en güçlü yazarlardan birisi, çok kıymetli, hoş, zarif bir cumhuriyet kadını Ayşe Kulin okulun konferans salonunda ağırlandı.

Moderatörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ömer Beyazıt Çelep’in yapmış olduğu söyleşide Ayşe Kulin ve edebiyata dair merak edilen soruların yanıtını alarak keyifli bir söyleşi Eryetiş-Balkanlar Eğitim Kurumları öğrencileriyle birlikte gerçekleşti.

Her kitabıyla çok satan kitaplar listesinde yerini alan, pek çok ödüle layık görülen, kitapları birçok dile çevrilen, çoğu kitabı dizi ve sinemaya uyarlanarak görsellik kazanan Türkiye’nin en üretken yazarlarından biri olan Ayşe Kulin’in en çok okunan 5 kitabını araştırdık. Ancak en çok okunan kitaplara geçmeden önce Ayşe Kulin hakkında kısa bilgiler verelim.

1941 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Ayşe Kulin, Arnavutköy Amerikan Kız Kolejinden mezun olmuş ve ardından yayın kuruluşlarında muhabir, editör, sanat yönetmeni, senarist, sanat yapımcı olarak çalışmıştır. Farklı hikâyelerden oluşan Ayşe Kulin’in ilk kitabı Güneşe Dön Yüzünü, 1984 yılında yayımlanmıştır. Henüz yazarlık kariyerinin başındayken anlatım dilinin sadeliğiyle ve akıcılığıyla pek çok ödüle layık görülen yazar öyküden denemeye, biyografiden şiire, romandan araştırmaya kadar farklı türlerde esere imza atmıştır. Kendine has tarzı, sürükleyici kalemi ve hayatın her alanına dokunan eserleriyle Türkiye’nin en çok okunan yazarları arasında yer alıyor.

#eryetişbalkanlar #pendik #anadolulisesi #sağlıklisesi #ayşekulin #edebiyat

reklam

YORUM YAP