reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Bayram Bekar 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bayram Bekar 10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutladı
reklam

Pendik’in sevilen siyasetçisi ve iş insanı Bayram Bekar yerel basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Bayram Bekar Pendik’te tüm basın mensuplarının önemine dikkat çekerek pandemi nedeniyle uzun süredir bir araya gelemediklerini belirtti. 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Kartal ve Pendik yerel basını ile Sabina’nın Kahvaltı Bahçesinde bir araya geldi.

ŞARTLAR OLGUNLAŞIRSA ADAY OLMAKTAN ÇEKİNMEM

Yerel basınla kahvaltıda bir araya gelen Pendik’in sevilen siyaset ve iş insanı Bayram Bekâr toplantıda yerel ve genel siyasetle ilgili sorulara içtenlikle yanıt vererek toplumda oluşan kutuplaşmaların sağlıklı iletişimle çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Genel siyasettten yerel siyasete birçok soruyla muhatap olan Bayram Bekar, Yerel Hayat Gazetesi’nden Kubilay Öztürk’ün, “Okuyucu bu toplantıdan haberdar olunca “Bayram Bekar CHP Adayı mı?” diye düşünecektir. Bu merakı gidermek için size soruyorum, 2024 yerel seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı olarak Bayram Bekar’ı görebilir miyiz?” sorusuna, “Bu toplantımızın asıl gayesi hem siz değerli basın mensuplarının yeni yılını ve biraz erken de olsa Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak. Çünkü biliyorum ki, 10 Ocak tarihinde hepinizin bir yoğunluğu olacak. O yüzden toplantıyı bügün düzenledik. Sorunuzun cevabına gelince; siyasetle ilgilenen her vatandaşımız hizmet etmek ister. Sizin de bildiğiniz gibi yıllardır CHP çatısı altında siyaset yapıyorum. Bugün adayım demem doğru olmaz ama günü geldiğinde parti örgütümüz, siyasi büyüklerimiz uygun görür de şartlar olgunlaşırsa tabii ki aday olmaktan çekinmem.” dedi.

CHP PENDİK İLÇE BAŞKANI DOĞAN ÇAKMAK’IN İSTİFASINI KAHVALTIDA ÖĞRENDİK

Kartal yerel basınından Hasan Demir’in Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak’ın istifasıyla ilgili bir soru yöneltmesi üzerine Pendikli basın mensupları küçük bir şaşkınlık yaşadı. Bunun nedeni de Pendikli gazeteciler olarak Çakmak’ın istifasından haberdar olmamalarıydı. Bu durum üzerine programa katılmış olan tüm gazeteciler ortak şikayeti olarak, CHP Pendik ilçe örgütü ile basın mensuplarının ilişkilerinin sağlıklı olmadığını dile getirdiler. CHP’nin Pendik’teki sevilen sayılan isimlerinden biri olan Bayram Bekar, CHP İlçe Örgütüyle ilçe basınının ilişkilerinin sağlıksız olmasını doğru bulmadığının altını çizerek, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti. Kendisi de bir süre yerel basının içinde aktif olarak yer almış biri olarak basının sorunlarını bilen ve ilçe basınıyla yakın ilişkiler içinde olan Bayram Bekar, demokrasimizin sağlıklı gelişmesi için özellikle yerel basının güçlü ve özgür olması gerektiğinin altını çizdi.

Ülke meseleleriyle ilgili soruları da samimiyetle cevaplayan Bayram Bekar, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uyum içinde çalışmasının önemini de vurgulayarak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Pendik ziyaretlerine Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in katılmamasını doğru bulmadığını ifade etti. Bu ifade üzerine Pendikli TV’den Samet Övüç, “Ekrem Beyin Pendik toplantılarından yerel basın olarak bizim de haberimiz olmuyor” dedi. İlerleyen dakikalarda dost sohbetine dönüşen kahvaltılı toplantı, günün anısına çekilen fotoğraflarla noktalandı.

Bayram Bekar Kimdir?

1976 yılından itaberen Pendik’te yaşamını sürdürmekte olan Bayram Bekar,  1966‘da Akçaabat Düzköy’de doğdu. Eğitimini ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul Pendik’te tamamlayan Bayram Bekar, sırasıyla, Okan Üniversitesi İnşaat Teknolojileri bölümünü, Travnik Üniversitesi Mimarlık ve Kentleşme bölümünü, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Ayrıcı Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikalı işveren vekilliği ve ODTÜ Erişilebilir İş yeri Tasarımı Sertifikası aldı.

1988’den itibaren Pendik’te Mimarlık-Mühendislik ve İnşaat-Emlak sektöründe faaliyet gösteren BEYAZ MİMARLIK EMLAK İNŞAAT Limited Şirketi’nin Sorumlu Müdürü olan Pendik’in sevilen siyasetçisi ve iş adamı Bayram BEKAR, Demokratik Kitle Örgütlerinde, Kültür ve Sanat derneklerinde, Spor kulüplerinde, Yöresel derneklerinde, KURUCU, YÖNETİCİ ve GÖNÜLLÜ olarak görev alarak sosyal sorumluluklar üstlenmiş bir isim olarak dikkat çekiyor.

Siyasi yönüyle de ilçenin ve mensubu olduğu CHP’nin önemli isimlerinden olan CHP Üyesi Bayram BEKAR, Pendik İlçe Yönetiminde 1 Dönem GENÇLİKTEN SORUMLU ilçe başkan yardımcılığı, 1 dönem EĞİTİM SEKRETERLİĞİ olmak üzere 2 dönem yönetim kurulu üyeliği, 11. Dönem (2009 – 2104) Pendik’i temsilen İstanbul İL GENEL MECLİS’i üyeliği ve 34. CHP İstanbul İl Kongresi’nde il yönetimine seçilerek İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI görevlerinde bulunmuştur.

reklam

YORUM YAP