Bilal Gündoğdu Güven Tazeledi « Gerçek Bakış Gazetesi

SON DAKİKA

Engellerin Engel Olmadığı Futbol Maçı Tuzla’da Oynandı

GENEL, GÜNDEM, SPOR, TUZLA, YEREL HABERLER

Pendik’te Engelliler Günü Özel Futbol Maçı Oynandı

GENEL, GÜNDEM, PENDİK, SPOR, YEREL HABERLER

Gençlere kitap konusunda tavsiyelerde bulundu

GENEL, GÜNDEM, PENDİK, YEREL HABERLER

Bilal Gündoğdu Güven Tazeledi

Bu haber 31 Ocak 2022 - 21:19 'de eklendi ve 455 views kez görüntülendi.

Pendik Esnaf Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 16 Ocak Pazar Günü Pendik Ada Tesislerinde yapıldı. Bilal Gündoğdu ekibiyle birlikte tekrardan yönetime layık görüldü. 

Genel Kurul salon girişinde yapılan yoklamanın ardından yeterli sayıya ulaşıldıktan sonra açılış ve Divan Kurulunun oluşturulması ile başladı. Divan Kurulu Başkan Adem Etirli, Başkan Vekili Nurettin Erdoğan, Katip Üyeler Pulat Erdoğan , İrfan Kayserilioğlu ve Ahmet Elgin’den oluştu.  Divan kurulu hazirunu Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasına davet etti. İstiklal Marşının sonrasında divan kurulu tutanakları imzalama yetkisini almak için oylama yaptı ve oybirliği ile kabul edildi.

Divan kurulunun verdiği söz ile Yönetim Kurulu Raporu, Denetim Kurulu Raporu, Bilanço, gelir ve gider hesaplarının okundu, ve oybirliği ile kabul edildi.

Oylamada gündeme göre Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ayrı ayrı ibrasi maddesine geçildi ve iki kurulda oy birliği ile ibra oldu.

2022, 2023, 2024, 2025 yılları çalışma programı ile bu program içinde yer alan eğitim teorik ve pratik kurs programları, tahmini bütçe ve bütçenin devamı olan 2022 yılı gider bütçesi okundu ve oybirliği ile kabul edildi.

Genel kurul maddelerine uygun olarak Oda Başkanı, Başkan Vekili ve Denetim Kurulu üyelerinin aylık ücretleri ile Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakları yolluk ve konaklama yurt içi ve yurt dışı harcırahların ücretlerinin tespit edildi. Sonrasında Oda’ nın imkânları nispetinde öncelikle odanın faaliyet alanı ile ilgili branşta olmak üzere öğrenci okutulmasına, bir evvelki yıl gayri safi gelirin %10’unu geçmemek kaydıyla kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlara ve belge veya diğer kanıtlara dayandırılmak kaydıyla muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulmasına karar verildi.

Birliğin muvafakati, alınmak şartıyla odanın kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım satımı ile gayrimenkul karşılığında ödünç para alınmasına karar verildi.

Birliğin muvafakati, alınmak kaydıyla oda üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amacıyla sınırlı olarak kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak etmek ve amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurulmasına karar vermek ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere Yönetim Kurulunun yetkili kılındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.