reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Büyük Zafer’in 99’uncu Yılı Kutlamaları, Ata’ya Çelenk Sunulması ile Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyük Zafer’in 99’uncu Yılı Kutlamaları, Ata’ya Çelenk Sunulması ile Başladı
reklam

Kartal’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla organize edilen kutlamalar, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören ile başladı.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümü kutlamaları, ilçe protokolünün Kartal Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı’na çelenk takdimi ile başladı.

Sabah saat: 09.00’da düzenlenen törene; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, “Araştırma Komutanı” Deniz Teknik Komutanı Tuğamiral Rıza Adanır, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Mülki İdare temsilcileri, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Efendi Argunşah, İYİ Parti İlçe Sekreteri Nalan Pehlivan, siyasi partilerin yönetici ve temsilcileri, Kartal Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Düzenlenen törende Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Atatürk Anıtı’na çelenk takdimini gerçekleştirdi. Çelenk sunumu sonrası Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerin manevi hatırası için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

reklam

YORUM YAP