reklam
reklam
DOLAR 32,6709 % 1.22
EURO 34,9441 % 0.1
STERLIN 41,5030 % 0.62
FRANG 36,5610 % 1.23
ALTIN 2.446,56 % 2,32
BITCOIN 66.851,99 -1.355
reklam

CUMHURİYET HALK PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞI EŞ ZAMANLI TERÖRÜ KINADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
CUMHURİYET HALK PARTİSİ PENDİK İLÇE BAŞKANLIĞI EŞ ZAMANLI TERÖRÜ KINADI
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Başkanlığı Türkiye genelinde 81 ilde gerçekleşen basın açıklamasıyla terörü lanetledi.    

CHP Pendik İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen basın açıklaması CHP Pendik İlçe  Hukuk ve Seçim İşlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Güler Güney Uysal tarafından gerçekleştirildi. CHP Pendik İlçe Yönetiminin de hazır olduğu basın toplantısında şu ifadelere yer verildi;

”22-23 Aralık 2023 gecelerinde arka arkaya gelen kara haberlerle sarsıldık. Pençe Kilit Harekat bölgesinde 12 vatan evladımızı bölücü terör örgütünün hain saldırılarında şehit verdik. Yüreğimiz yandı, bağrımıza taş oturdu. Acımız büyük. Bugün, gencecik vatan evlatlarını toprağa verdiğimiz hain terör saldırılarına, bu insanlık dışı saldırıların yol açtığı onarılmaz acılara ‘ARTIK YETER’ demek için buradayız.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YI LANETLİYORUZ

 Piyade Teğmen Ramazan Günay,

Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan,

Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı,

Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz,

Piyade Uzman Çavuş Abdulkadir İyem,

Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan,

Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın,

Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca,

Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu,

Piyade Sözleşmeli Er Cebrail Dündar,

Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak,

Piyade Sözleşmeli Er Kemal Aslan.

Şehitlerimizin her birinin ayrı bir hikayesi, arkada bıraktıkları aileleri, evlatları, eşleri var. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralanan askerlerimize şifa diliyoruz.

 Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz.

 Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz! Toprağa verdiğimiz kahraman evlatlarımızın, bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatacağımıza söz veriyoruz

.Değerli basın mensupları, Aynı operasyon bölgesinde iki gece içerisinde 12 şehit vermemiz hepimizi derin bir endişeye sürükledi.

 Cumhuriyet Halk Partisi olarak, askerlerimizin güvenliği için, ilk andan itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bilgilendirilmesi gerektiğini dile getirdik.

 Bütçe görüşmelerini sürdüren Meclisimizin derhal bir kapalı oturum yapması ve Milli Savunma Bakanının Gazi Meclis’e gelerek milletvekillerini bilgilendirmesi gerektiğini söyledik.

Askerlerimizin can güvenliği ve sağlıkları bizler için her şeyden önceliklidir.

 Askerlerimizi tehlikeye atacak bir güvenlik zafiyeti olup olmadığını, askerlerimizin can güvenliğini ilgilendiren kararların doğru bir şekilde alınıp alınmadığını takip etmek en önemli sorumluluğumuzdur.

 Biz milli birlik ve beraberlik duygularımızı ifade edip bu sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışırken; iktidar sahipleri kendi sorumluluk alanlarını unutturma hedefiyle yine büyük bir oyunun, aldatmacanın, algı operasyonlarının peşine düştü.

İKTİDAR SAHİPLERİ ALGI PEŞİNE DÜŞTÜ

 Biz şehitlerimizi, ailelerini, şu anda sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiklerimizi düşünürken, Ankara’da birileri alışılmış ezberleri tekrar etmekle meşguldü.

Her şeyden önce üç günlük milli yas ilan edilmesini talep ettik.

 Suudi Arabistan Kralı için üç gün yas ilan edenler, bayrakları yarıya indirenler oralı olmadılar.

Cumhurbaşkanı yetkisini kullanarak yas ilanetmedi, yası milletimiz kendi ilan etti.

Biz milli yas ilan edilsin derken, kendi siyasi çıkarlarını düşünenler her zaman olduğu gibi bir A4 kağıdına iki paragraf yazıyla görev savmaya kalktılar.

Biz artık evlatlarımız şehit olmasın diye, askerlerimiz daha iyi korunsun, kimse şehitlerimiz üzerinden siyaset yapmasın diye; terörü bir sonraki şehit cenazesine kadar unutan bu anlayışla ortaklaşmadık. Bundan sonra da ortaklaşmayacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu anlayışla, onların A4 kağıda yerleştirdikleri 2 paragraftan ibaret metne değil; terörü lanetleyen, şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkan ve sorumluları göreve çağıran işte bu bildirimize imza attık!

EYALET ÖZERKLİK VE FEDERASYON TARTIŞILMALI DİYENLERİ YERLİ VE MİLLİ İLAN EDENLERLE HİZALANMAYACAĞIZ

 Ana muhalefet partisi olarak, görevi başındaki askerlerimizin güvenliği için sorular sormak, talepte bulunmak bizim görevimiz ve asla terk etmeyeceğimiz sorumluluğumuzdur.

81 vilayetin hiçbir yerine ateş düşmesin diye; bu sorumluluğumuzu yerine getirmeye, sorulması gereken soruları sormayasonuna kadar devam edeceğiz.

Bizler, terör örgütleriyle müzakere masasına oturanlarla, “Birkaç Mehmet öldü diye Meclis’i mi toplayacağız” diyenlerle, siyasi çıkarları için bölücü terör örgütünün liderinin mektubunu devletin kanalında okutanlarla, Meclis kürsüsünde “Eyalet, özerklik ve federasyon tartışılmalı” diyenleri yerli ve milli ilan edenlerle hizalanmayacağız.

TÜRKİYE İÇİN YENİ BİR YOL AÇIYORUZ

Bizler, şehit cenazelerinde cenaze sahiplerine saygısızlık yapanların, siyasi militanlarıyla tehlikeli provokasyonlara girişenlerin, bir eli bayrağa sarılı tabutun üstündeyken diğer elinde mikrofonla cenazeyi mitinge çevirmeye kalkanların arkasına dizilmeyeceğiz. Bizler, pencerelerine ay yıldızlı bayrak asılan yoksul evlerin sesi olmaya devam edeceğiz.

BiZİLER AY YILDIZILI BAYRAK ASILAN YOKSUL EVLERİN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak; 86 milyon için, Türkiye için yeni bir yol açıyoruz. Yolumuz doğrudur. Bu yolda cesaret ve kararlılıkla yürüyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler, Genel Başkanımız Özgür Özel’in de ifade ettiği gibi,Hain terör saldırılarına, gencecik vatan evlatlarının toprağa düşmesine

ARTIK YETER DİYORUZ

Bu vatanın, kerpiç evlerde oturan fakir evlatları şehit olurken iktidar sahiplerinin zenginleşmesine

ARTIK YETER DİYORUZ

terörden medet umanlara, terörden beslenenlere, milletin acılarını siyasetine malzeme eden kötülüğe

ARTIK YETER DİYORUZ

Fakir fukaranın şehit olduğu, iktidar sahiplerinin zengin olduğu düzene

ARTIK YETER DİYORUZ

Bu düzeni değiştirene kadar durmadan çalışacağız.

ARTIK YETER DİYORUZ

reklam

YORUM YAP