reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA “BARIŞ VE İYİLİK” ORGANİZASYONU PENDİK’ten BAŞLIYOR!

Yayınlanma Tarihi : Google News
CUMHURİYETİMİZİN 100.YILINDA “BARIŞ VE İYİLİK” ORGANİZASYONU PENDİK’ten BAŞLIYOR!
reklam

Cumhuriyetimizin 100.yılına ithafen birçok organizasyon, kutlama yapılıyor. Bunların arasında da en anlamlılarından biri “BARIŞ VE İYİLİK” temalı çocuk programı.

Yunus Emre Enstitüsü ile organize edilen iyilik organizasyonunu Pendikli hayırsever iş adamı Nurettin Beşinci’de destekleyerek;  “Cumhuriyetimizin 100.yılında dünya çocuklarına kardeşlik, barış ve iyiliği” anlatmanın önemine değiniyor.

Pendik’te herkesin “Nurettin Kardeş” diye hitap ettiği Nurettin Beşinci, bugüne kadar herkesin iyi gününde, kötü gününde yanında olarak  Pendiklinin kardeşi olmuştur.

Yazar/ yapımcı Ayşe Gül Kara Zorlu’nun kaleme aldığı iyilik kahramanı ŞAKRAK karakteri ile Hollanda, Almanya, Belçika, Fransa ve Avusturya’da gerçekleşecek sosyal farkındalık projesinde katılımcı çocuklar tarafından yazılacak “İYİLİK MEKTUPLARI” depremzede çocuklara ulaştırılacak.Böylece ülkelerarası iyilik köprüsü kurulmuş olacak.

“Yarınları barış içinde yaşamak istiyorsak bugünün çocuklarının kalbine dokunmalıyız” diye belirten Beşinci, Cumhuriyetimizin 100.yılını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle kutladı “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz!”

reklam

YORUM YAP