reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

DERS ZİLİNİ ÇALDILAR HADİ ÇOCUKLAR SINIFA

Yayınlanma Tarihi : Google News
DERS ZİLİNİ ÇALDILAR HADİ ÇOCUKLAR SINIFA
reklam

2023-24 Eğitim ve Öğretim Yılı Çamlık İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Her mahalleye bir kütüphane yapacağız.” diyerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

Pendik’te 145 bin öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte ders başı yaptı. Yeni dönem için açılış töreni Çamlık İlkokulu’nda düzenlendi. Törene Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Kaymakam Mehmet Yıldız, Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Milletsever, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fahri Tırıl, Çamlık Okul Müdürü Çelebi Ulutaş, Eğitim Bir Sen 4 Nolu Şube Başkanı Bilal Duran, Şube Müdürleri Salih Aka ve Mahmut Aşıkoğlu, Çevre okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Başkan Ahmet Cin: “Hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane”

Törende konuşan Başkan Ahmet Cin, belediye olarak eğitime, gençlere destek vermeye devam ettiklerini belirterek “Pendik’in çok genç nüfusu var. 145 bin civarında öğrencimiz mevcut. Bu genç nüfusun talepleri doğrultusunda yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Özellikle kütüphanelere çok talep var. Kütüphane sayımızı 19’a çıkardık. Hedefimiz, her mahalleye bir kütüphane yapmak.” diyerek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

“Bilimle, sanatla, sporla gelişen bir gençlik istiyoruz”

Etkinliğe katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Bakanlık olarak her zaman gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Bakan Yardımcısı Eminoğlu: “ Bilimle, sanatla, sporla gelişen bir gençlik istiyoruz.” dedi. Kaymakam Mehmet Yıldız da öğrencilere tavsiyede bulunarak “Öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin. Derslerinizi ve kitap okumayı ihmal etmeyin.” şeklinde konuştu.

Telefon ve bilgisayar uyarısında bulundu

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ise öğrencilere telefon ve bilgisayar uyarısında bulunarak “Telefonlardan, bilgisayar ekranlarından mümkün olduğu kadar uzak, kitaplarla ve öğretmenlerle birebir iletişimin olduğu bir eğitim öğretim süreci istiyoruz.” dedi.

Konuşmacılar, yaptıkları konuşmada: Öğretmen ve öğrencilere başarılar dilediler. Eğitiminin öğretmen, öğrenci ve veli dayanışması ile gerçekleşeceğini söyleyen konuşmacılar velilere öğretmene sahip çıkın dediler ve bu yıl okullara cep telefonun alınmayacağını söylediler.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mesajı okundu. 4/D sınıfı öğrencisi Ahsen Meva Cengiz ve 4/F sınıfı öğrencisi İbrahim Haydar Birgül’ün şiirlerini 4/G sınıfının Adıyaman halk oyunları gösterisini ve ilk ders zilinin çalması izledi.

Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Dr. Enes Emiroğlu, Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, ilk zilini çalarak öğrencilere başarılar diledi.

Sınıfları ziyaret eden Protokol, öğretmen ve öğrencilerle başarılar dileyerek Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilerimize ulaştırdığı ücretsiz ders kitaplarını öğrencilerimize dağıttılar.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası kutlama açılış töreni hatıra fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

reklam

YORUM YAP