reklam
reklam
DOLAR 32,9387 % 0.12
EURO 35,4132 % 0.08
STERLIN 41,8414 % 0.11
FRANG 36,9322 % 0.23
ALTIN 2.464,06 % -0,22
BITCOIN 60.297,47 -4.542
reklam

EKREM İMAMOĞLU PENDİK’TE BOŞNAK VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
EKREM İMAMOĞLU PENDİK’TE BOŞNAK VATANDAŞLARLA BULUŞTU
reklam

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı Pendik’te, Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı şunları söyledi. “Evet Pendik hazır mıyız. 30 sene sonra Pendik’i tekrar kazanmaya hazır mıyız. Sevgili Boşnak kardeşlerim hazır mıyız. 30 senedir bu bölgeyi görmezden gelenlere bir ders vermeye hazır mıyız .Biz de hazırız diyen Balyalı sözlerine şöyle devam etti “Dernek başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, ilçe başkanım Sapanbağları’nın, Yeni Mahalle’nin, Yeşil Bağlar’ın, Bahçelievler’in değerli insanları hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İçinizden biriyim. Bu mahallenin çocuğuyum. Bütün hayatını bu mahallelerde geçirmiş sizin bir kardeşinizim. 50 sene boyunca Boşnak kardeşlerimizle birlikte yaşamış sizin bir evladınızım. Allah izin verirse 7 gün sonra ben Belediye Başkanı olacağım. İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte Pendik’te yeni bir sayfa açacağız.”


Daha sonra sahneye gelen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoğun katılım nedeniyle dernek merkezi önünde konuştu. Vatandaşın yaşadığı geçim krizini, ‘ekonomik afet’ olarak tanımlayan İmamoğlu, “Bugün milletimin her ferdi, geçim sıkıntısı yaşamasa, zengin olsa, müreffeh olsa, refah içinde olsa; ben o gün seçim kaybedeyim, umurumda olmaz. Benim umurumda olan, bu milletin huzurlu ve mutlu olması. Bu şehrin şehre ihanet ettiğini ifade eden insanlardan kurtulması lazım. Bir daha onların ihanetine fırsat vermeyeceğiz. Onun için yoksullukla mücadelenin neferi olacağız” dedi.

“BUNUN ADI, AİLE BULUŞMASI”
Vatandaşlarla buluşmalarının “miting” olarak adlandırılamayacağını belirten İmamoğlu, “Her karşılandığım ilçede artık bunun adı miting değil. Bunun adı, aile buluşması. Biz kocaman bir aileyiz. Tam ‘aileyiz’ dedim, bir güzel annem de oradan bakıyor bana. Tam öyleyiz. Çoluk, çocuk, bütün hanımefendiler, beyefendiler, gençler hep birlikte buradayız ya, hep birlikte karşılıyorsunuz ya, benim için dünyanın en büyük nimeti. Onun için diyorum ki -bunu içtenlikle söylüyorum- ‘Ne olur Allah’ım, beni bu güzel insanlara mahcup etme, onları mutlu eden bir belediye başkanı olabileyim.’ Gerçekten çok kutsal bir iş bu hizmet. Çok kutsal bir görev, belediyecilik hizmeti” dedi. Alanda bulunan Boşnakça “hoş geldiniz” yazılı dövizi okuyan İmamoğlu, “Ben, bu şehirdeki bütün dilleri öğrenmek istiyorum. Açık ve net. Boşnakçayı da Çerkezceyi da Kürtçeyi de hepsini öğrenmek istiyorum. En azından insanlarımıza ‘merhaba’ diyecek, hal-hatır soracak, kucaklayacak kadar öğrenmek istiyorum. O kadar büyük bir milletiz ki, o kadar zenginiz ki, tarifsiz” diye konuştu.


“YAŞADIĞIMIZ EKONOMİK AFET”
Vatandaşın yaşadığı geçim krizini, “ekonomik afet” olarak tanımlayan İmamoğlu, “Bunu, kimse hafife almasın. Hafife alan, bu milleti artık kafasından silmiş kişidir. Milletini düşünmeyen bir akıldır. Biz, bununla yüzleşiyoruz ve yüzleşmeye devam etmek zorundayız. Biz, onun için sosyal desteklerimizi 6 katına çıkardık. Ben bu şehrin, bu mahallelerin, bu ülkenin yoksulluğunu konuşmak ister miyim? İstemem. Bu milletin zenginliğini konuşmak isterim. Zenginliğini konuşup, ‘Bu zenginliği daha fazla zengin yapacağız’ demek isterdim.
Bu şehirde Kent Lokantası açmak zorundayız, onlar ne kadar küçümserse küçümsesin. 100 bin gencimize burs mu verdik? Daha fazla vermek zorundayız. Bu zor günleri, dayanışmayla atlatacağız. Annelerimiz evlatlarını huzurlu yetiştirsin diye, Anne Kart mı veriyoruz? Daha fazla vermek zorundayız. Bu zor günleri atlatmak zorundayız. Bu zor günleri birlikte atlatabiliriz. Biz, dayanışmanın gücünü ortaya koyuyoruz. Bunların her birisini, ‘Bize oy verin’ diye değil, görevimizi yapmak için bunları size veriyoruz. Sizin olanı, size veriyoruz. Sizin olanı size veriyoruz. Bunu unutmayın” şeklinde konuştu.

“UMURUMDA OLAN, BU MİLLETİN HUZURLU VE MUTLU OLMASI”
İktidar kanadının sosyal destekleri, “lütufta bulunuyormuş” gibi yaptığına dikkat çeken İmamoğlu, “Sanki cebinden veriyor gibi, sanki borç veriyor gibi. Yani, ‘Ben sana verdim, sen de bana oyunu ver.’ Ben size bir şey söyleyeyim mi? Bugün milletimin her ferdi, geçim sıkıntısı yaşamasa, zengin olsa, müreffeh olsa, refah içinde olsa; ben o gün seçim kaybedeyim, umurumda olmaz. Benim umurumda olan, bu milletin huzurlu ve mutlu olması. Onun için çocuklarınızdan, gençlerinizden başladım. Onun için şimdi geçim sıkıntısını, ekonomiyi konuşuyorum. Sonuna kadar, bu şehrin kaynaklarıyla açığını kapatacağımız birisi var; onun yanına koşacağız. Kendini sıkıntıda hisseden biri var; onun yanına koşacağız. 6 katı yetmez, 7 kat, 8 kat desteğimizi mi arttıracağız? Arttıracağız. Bu zor günleri aşacağız” ifadelerini kullandı.


Vatandaşlara, “Bizi ayrıştıranı değil, bizleri birleştireni seçin” şeklinde seslenen İmamoğlu, konuşmasını, “Bizi kutuplaştıranı değil, bizi birbirine düşüreni değil, bize birbirini sevdireni seçin. Bizi oy veren-vermeyen diye ayıranı değil, ‘Millet kazanacak’ diyeni seçin. Partizanlık yapanı değil, partisi ne derse onu yapanı değil; millet ne derse onu yapanı seçin. İstanbul ittifakı, halkın ittifakı, büyük bir vicdan ittifakı diyeni seçin. Biz, İstanbul’un muhafızı olmaya kararlı bir ekibiz ve sizi mahcup etmeyeceğiz” sözleriyle noktaladı.
İmamoğlu, coşkulu kalabalığı; CHP Parti Meclisi üyeleri Mahir Yüksel, Baki Aydöner, CHP milletvekili Fethi Açıkel, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin, CHP Pendik Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı ve İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden ile birlikte selamladı.

reklam

YORUM YAP