reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Engelliler Gününe Özel Anlam Yüklü Maç

Yayınlanma Tarihi : Google News
Engelliler Gününe Özel Anlam Yüklü Maç
reklam

Pendik Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ampüte Futbol Maçı düzenledi. Pendik Belediyesi Ampüte Futbol Takımı ve İstanbul Anadolu Adalet Sarayı takımı arasında düzenlenen maçta Ampüte Futbol Takımıyla top süren Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin : “ Pendik Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin topluma katılımı açısından fayda sağlamaya çalışıyoruz. Bu güzel etkinliği geleneksel hale getirip devam ettirmek için de elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Pendik Belediyesi ve İstanbul Anadolu Adliyesi işbirliğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel anlamlı bir maç organizasyonu düzenlendi. Bu anlamlı günde İstanbul Anadolu Adliyesi savcı ve hakimlerinden oluşan karma takım ile Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yer aldığı Pendik Belediyesi Ampüte Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmada Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya da ampüte futbol takımında mücadele etti. İstanbul’un tek ampüte futbol sahası olan Yenişehir Ampüte Futbol Sahası’nda oynanan karşılaşmanın hakemliklerini FIFA Kokartlı eski hakemler Ahmet Çakar ve Cüneyt Çakır yaptı.

“Bu güzel etkinliği geleneksel hale getirip devam ettirmek istiyoruz”

Maç öncesi konuşan Başkan Ahmet Cin “Engelli kardeşlerimiz için Engelsiz Yaşam Merkezimiz de dahil pek çok alanda hizmetlerimiz devam ediyor. Pendik Belediyesi olarak bu kardeşlerimizin topluma katılımı açısından fayda sağlamaya çalışıyoruz. Bugün de birlikte futbol oynayarak bir araya gelmiş olacağız. Bu güzel etkinliği geleneksel hale getirip devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerinde bulundu. Pendik Belediyesi spor kurslarında Tekvando eğitimi alan down sendromlu sporcular da gösterilerini yaparak yeni kuşaklarını aldı.

Anlam yüklü maçta nefesler tutuldu

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilli Uğur Seçkin yaptığı konuşmada “İstanbul Anadolu Adliyesi olarak bizler de hem bireysel hem kurumsal olarak bugün engelli kardeşlerimizle beraber günün anlamına dikkati çekebilmek amacıyla Pendik Belediyesi ve Kaymakamlığımızla birlikte buradayız.” ifadelerinde bulunarak günün öneminin altını çizdi.İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekilli İhsan Kamil Akçadırcı ise “Anlamlı günde anlamlı ve güzel bir etkinlik düzenliyoruz. Önemli olan beynimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldırmak” dedi. Kaymakam Kaya geçtiğimiz sene yapılan maçtan sonra bu yılki maç için de heyecanlı olduğunu dile getirerek her iki takıma başarılar diledi. Kıyasıya karşılaşmada heyecanlı ve tebessüm ettiren anlar yaşanırken maç 4-3 Ampüte Futbol Takımı’nın zaferiyle sonuçlandı.

reklam

YORUM YAP