reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Hakim Seven: ‘Çocukluk Hayalimiz’ Şirketleşmeye Kurban Edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hakim Seven: ‘Çocukluk Hayalimiz’ Şirketleşmeye Kurban Edildi
reklam

İlçemizin spor kamuoyunda, Pendikspor’un şirketleşme kararına muhalefet eden kanadın öncü isimlerinden Hakim Seven gündem ile ilgili bir değerlendirme yaptı.

ÇOCUKLUK HAYALLERİMİZ SON BULDU!

Hakim Seven değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“Pendikspor’un geçtiğimiz sezonki mottosu ‘Çocukluk Hayalim’ idi.

Bu kadronun ‘Pendikli çocukların hayali nedir?’ sorusu ile açacak olursak; bu hayalin, tuttuğu takın şampiyonluğu kazanmasından ibaret olmadığını görürüz.

Pendikli çocuklar mahallelerindeki boş arsalarda, halı sahalarda futbol oynarlarken hayalleri; ilçelerinin futbol takımı Pendikspor’un minik takımına girmek, daha sonra genç takımında ve A takımında kadroya girebilmek, buradan da belki daha büyük kulüplere transfer olabilmekti.

Ama son yıllarda ilçemizdeki çocukların – gençlerin Pendikspor da kendilerine yer bulamadıklarını;Pendikspor’un ‘şirketleşme’ kararından sonra böyle bir şeyin gerçekleşme oranının da neredeyse sıfıra indiğini görüyoruz!

Yani Pendikli çocukların ve gençlerin ‘çocukluk hayali’ şirketleşme ile neredeyse tamamen son bulmuştur”

%25 HİSSE NEREDE?

Pendikspor Başkanı Mustafa Şahinyılmaz’ın bu görevini bırakması ile birlikte, kendisine ait %25 şirket hissesinin akıbetinin ne olduğunun, bu hisseyi kimin nasıl devir aldığının kamuoyuna açıklanmadığının altını çizen Hakim Seven; “ Bu şeffaflık ilkesine de aykırı bir durum. Pendikspor ile ilgili önemli gelişmeleri kamuoyunun bilgi edinme hakkı var. Takip ettiğim Pendikspor Derneği Kongresinde de ne eski başkan ne de görevi devir alan yeni başkanımız bu konuya değinmediler bile.

Eğer söz konusu %25 hisse de A.Ş.’ye devredilmişse, o zaman bu; Pendikspor ile ilgili %5 yetkisi kaldığı anlamına gelir.

Bir Pendikli olarak ben ve arkadaşlarım böylesi bir durumu içimize sindiremiyoruz” sözlerine yer verdi.

ORTAK AKIL TERK EDİLDİ!

Seven değerlendirmesinin devamında; “Pendikspor son dönemde ‘Ben yaptım oldu’  mantığı ile yönetiliyor.

İlçe kamuoyunun görüşleri – hassasiyetleri dikkate alınmıyor.

‘Ortak akıl’ denilen şey adeta rafa kaldırılmış durumda.

Yönetimin ve yetkililerin bu tavrı elbette ki sportif, sosyal, siyasi bir karşılığı olacaktır” dedi.

GÜNÜBİRLİK HEDEFLER AMATÖR RUHA ZARAR VERİR

Pendikspor’un uzun vadeli ve alt yapıya önem veren anlayıştan vazgeçip, günübirlik – geçici hedefler peşinde olduğunu öne süren Seven; “ Bakın, Pendikspor şampiyon oldu ama ilçe genelinde ciddi bir sevinç yaşanmadı. Neden?

Çünkü Pendikliler Pendikspor’da kendilerine dair bir şey göremiyorlar. Chelsea, Barcelona ya da Liverpool şampiyon olsa Pendikliler ne kadar sevinir ki?

Bugünkü Pendikspor için de böyle bir durum söz konusu. Takım gittikçe Pendiklilere yabancılaşıyor…

Altyapıdan gelip Pendikspor da oynayan Pendikli bir futbolcumuz dahi yok. Transferler hep oradan buradan yabancılar.

Bakın Balkan Yeşilbağlar Kulübümüz şampiyon oldu. Kurtköyspor U-16 Türkiye Şampiyonluğu kazandı; sportif yetkililerimiz neredeyse ilgi bile göstermediler…

İlçemizdeki tüm amatör kulüplerimiz artık kendilerini ‘fazlalık’ olarak hissediyorlar. Şirketleşme ile birlikte amatör ruh da terk edildi” dedi.

 MÜHENDİSTEN TERZİ OLMAZ!

Bu dönem ‘liyakat’ kavramının da terk edildiğini öne süren Hakim Seven değerlendirmesine şu sözlerle devam etti; “Futbol ile ilişkisi, spor geçmişi ve kültürü olmayan kişilere yetki ve sorumluluk vererek gerçek anlamda başarıyı yakalamak, doğru politikaların üretilmesini sağlamak mümkün değildir. Mühendisten terzi olmaz, terzi de mühendisin yapabileceği işleri yapamaz.

Birilerine makam devredilirken o makamda başarı elde edebilecek liyakata sahip olup olmadığı kriterin esas alınmalıdır. Aksi taktirde hem o görevi üstlenenler hem de sorumluluğunu aldıkları iş zarar görebilir”

 PENDİKSPOR DERNEĞİ’NİN FONKSİYONU SIFIRLANDI!

Gündem ile ilgili değerlendirmesini Pendikspor Derneği’nin pozisyonu ile ilgili olarak noktalayan Hakim Seven şunları söyledi: “Pendikspor Derneği, Pendikspor’un şirketleşme kararından sonra, yaptırım gücü olmayan bir pozisyona düştü. Şimdi mevcut dernek başkanının Pendikspor’daki rolü nedir diye soracak olursak buna tatminkar bir cevap verilemez.

Kişisel öngörüm şudur ki bir süre sonra bu dernek de lağv edilecektir. Bizler ve birçok Pendikspor üyesi – taraftarının dernek üzerinden yapmış olduğu maddi manevi desteklere yazık değil mi?”

reklam

YORUM YAP