reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLANDI
reklam

1-7 HAZİRAN HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez kutlanan “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” dolayısıyla Pendik Halk Eğitim Merkezi tarafindan “Her zaman, her yerde, herkes için” temalı sergi açıldı.

Hayat Boyu Öğrenme haftası çerçevesinde açılan sergide kursiyerlerin sene boyunca yaptığı eserler gösterime sunuldu, Pendik Neomarin  AVM’de düzenlenen sergi açılışına Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, İstanbul İI Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mustafa Öztürk, Pendik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Avni Er, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Pendik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Malıçok yaptığı konuşmada; Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kursların tanıtımını yapmak ve vatandaşlara göstermek amacıyla 1-7 Haziran tarihleri arasının bundan böyle “Hayat Boyu Öğrenme haftası” olarak kutlanacağını ve bunu geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Bu hafta çerçevesinde “Her zaman, her yerde, herkes için eğitim” düsturuyla, eğitim için zaman ve mekan tanımadan, belli bir yaş aralığı gözetmeden, tüm vatandaşları kapsayan bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Ayrıca meslek kurslarından, sanata, edebiyattan müziğe kadar 72 ana alanda 3.645 eğitim çeşidi ile tüm vatandaşları Halk Eğitim Merkezleri’ne beklediklerini ifade etti.

reklam

YORUM YAP