reklam
reklam
DOLAR 32,6709 % 1.22
EURO 34,9441 % 0.1
STERLIN 41,5030 % 0.62
FRANG 36,5610 % 1.23
ALTIN 2.446,56 % 2,32
BITCOIN 66.851,99 -1.355
reklam

HÜSAMETTİN ELÇİ DOSTLARIYLA AHİ EVRAN GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
HÜSAMETTİN ELÇİ DOSTLARIYLA AHİ EVRAN GÖNÜL SOFRASINDA BULUŞTU
reklam

Oldukça naif ve duygusal kişiliği ile tanınan 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanmış olan Pendik ve çevresinin tanınmış iş insanlarından olan ve aynı zamanda S. S. Kaynarca ve Havalisi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yürüten Hüsamettin Elçi her yıl olduğu gibi bu Ramazanda da dostları ile iftar sofrasında buluştu.

İftar öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Elçi, Ramazan ayının dostlarla birlikte olmak için kendilerine bir fırsat verdiğini, bütün dostlarını burada görmekten duyduğu memnuniyeti belirterek şöyle konuştu:

“Sevgili dostlarım, ben bu konuşmayı yapmak için iftarı bekleyemedim. Bunun iki sebebi var. Birincisi, bugün ahi evran sofrasında benim şehrimi yönetenler, muhtarlarım, siyasilerim, esnaf derneklerimin çok güzide başkanları, bürokratlarım ve de toplumumuzun asıl yükünü omuzlayan hemşehri derneklerim, onların başkanları, şehrimin eşrafını bir sofrada buluşturdum. Bu benim hayalim. Bu benim hayalimdeki Türkiye. Doğusundan batısına, Kürt’ünden Laz’ına, Türkmen’inden Çerkez’ine bir tamam buradayız. Bir tamam bir ekmeği paylaşmaya geldik. Bir muhabbet sofrası bu. Biliyorum ki, her birinizin evinde çorbası da ekmeği de var. Ama sizler bir yığın mesafeden işte bu muhabbeti paylaşmaya geldiniz. Her birinizden Allah razı olsun. O yüzden hanımefendilerle birlikte gönül soframıza hoş geldiniz demek istedim. Birincisi bu. İkincisi de Allah öyle buyuruyor ki, oruçlu ağızların talebini geri çevirmezmiş. Ben sizleri buraya işte bu birliği, bu ülkemin beraberliğini, bu dirliğinin, bu bütünlüğünün devamı için el açıp dua etmeye, yarabbi müminler mahsun, yarabbi müminler mahrum, yarabbi müminler mazlum, sen hidayet et. Şu oruçlar yüzü, suyu hürmetine bağışla.” Dedi.

Hüsamettin Elçi tarafından verilen iftara Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin Ak Parti İlçe Başkanı Özer Sarıkaya ve meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Niyazi Güleri ve meclis üyeleri, MHP İlçe Başkanı Kerim Kaya ve meclis üyeleri, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı, Erdi Ceylan ve yönetimi, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, Pendik Müftüsü, Musa Bilgiç, PESİAD Başkanı Kadir Bayram, Pendik Dernekler Başkanı Murat çevik ve yönetimi,  Dernek Başkanları sivil toplum kuruluşları iş insanları katıldı.

İftarda kısa bir selamlama konuşması yapan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve siyasi partiler  Başkanları, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya, CHP İlçe Başkanı Niyazi Güleri, MHP İlçe Başkanı Kerim Kaya ve Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Erdi Ceylan, Ramazan ayının önemini belirten belir ten birer konuşma yaptılar.

Birlik ve beraberliğimiz içinde Pendik’te ve tüm Türkiye’de yapılan Ülke genelinde seçimlerin Türk halkına Pendik’imizi hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler.

Pendik Ak Parti İlçe Başkanı Ali Şirin, Pendik Belediye Başkan yardımcısı Vahap Doğan ile STK temsilcileri ve Muhtarlar da iştirak ettiler.

reklam

YORUM YAP