reklam
reklam
DOLAR 32,9375 % 0.12
EURO 35,4129 % 0.06
STERLIN 41,8039 % 0.03
FRANG 36,9291 % 0.22
ALTIN 2.463,01 % -0,27
BITCOIN 60.480,01 -4.347
reklam

İLİM VE BİLİMİN YUVASI ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ AİHL’DE KARNE TÖRENİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
İLİM VE BİLİMİN YUVASI ŞULE YÜKSEL ŞENLER KIZ AİHL’DE KARNE TÖRENİ
reklam

Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde düzenlenen karne töreniyle yaz tatiline girdiler. 

Öğrenciler, veliler, öğretmenler ve idarecilerin katıldığı karne töreni büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı. 12. Sınıf öğrencilerinin duygu ve düşüncelerini anlattıkları bir konuşma ile başlayan tören, Okul Müdürü Gülnur ÇAT’ın coşkulu konuşmasıyla devam etti. Okula veda eden öğrencilerini güzel bir etkinlikle uğurlamak istediklerini belirten Gülnur ÇAT konuşmasında, 2021-2022 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen etkinlikler ve başarılardan bahsetti. Okulda açılan Kuran-ı Kerim, Arapça, Fransızca, İngilizce, badminton, voleybol, bilgisayar, gitar, keman, akıl ve zeka oyunları kurslarından ve bu kurslar sayesinde ilçe ve il düzeyinde düzenlenen yarışmalarda kazanılan başarılardan söz etti. Yıl boyunca yapılan okuma grupları, münazara, hadis, matematik vb. yarışmalar, bilimsel çalışmalar, TÜBİTAK çalışmaları, sergiler, şiir dinletisi, film gösterimleri, geziler, anma gösterileri, kandil programları, hatim programları ile 117 etkinlik içeren dolu bir yıl geçirildiğini belirten Gülnur ÇAT, “Sayın velilerim, bizim öğrencilerimiz; kutuplardaki bilim adamlarının çalışma zorluklarına destek olabilecek kutup projeleri, maske yapımı ve pil termosu tasarımı yaptılar. Kutuplardaki bilim insanlarına bizim de okulumuzun akademik danışma kurulu başkanı olan ve Türk bayrağını kutuplarda dalgalandıran Prof. Dr. Burcu Özsoy ve ekibine bizim değerli öğrencilerimiz hatip duası gönderdiler. Sayın velilerim bizim öğrencilerimiz; rahmetli Celaleddin Ökten hocanın dediği gibi hem ilim hem bilim ikisi birlikte bizim çocuklarımızda var. Biz onların her zaman destekçisiyiz. Onlar yeter ki yapmak istesinler, biz önlerini acarız” diyerek sözlerine son verdi.

Anasınıfı öğrencileri öğretmenleri ile birlikte ablalarının velilerin karşısına çıktı plaket alan minik öğrenciler objektiflere karşı gülümseyerek poz verdiler.

Karne töreni daha sonra tüm şubelerde birinci olan öğrencilere plaket teslimiyle devam etti.

5. Sınıfların birincisi Dilruba Ceylan, 6. Sınıfların birincisi Merve Karagöz, 7. Sınıfların birincisi İrem Yılmaz, 8. Sınıfların birincisi Kübra Kazak, 9. Sınıfların birincileri Sümeyye Sarıkaya, 10. Sınıfların birincisi Cansu Yılmaz, 11. Sınıfların birincisi Neşe Kaya oldu. 12. sınıflardan Ayşe Betül Bekar okul birincisi olarak plaket ve altınla ödüllendirildi.

Tören plaket töreninin ardından, okul birincisinin isminin kütüğe çakılmasıyla, bayrak, flama ve Kur’an-ı Kerim devir teslimiyle devam etti.  ‘Pendikli Gençler İcat’ çıkarıyor isimli PESİAD’a ait yarışmada kodlama alanında proje hazırlayan öğretmen Mehmet Çağrı Atik ve öğrenci Zehra Şeremet’e sertifikaları verildi. Okul birincisi Ayşe Betül Bekar, 12. Sınıflar adına Okul Müdürü Gülnur Çat’a desteği ve liderliği için teşekkür çiçeği takdim etti. Tören, İstiklal Marşı‘nın ardından karnelerin dağıtılmasıyla sona erdi.

reklam

YORUM YAP