reklam
reklam
DOLAR 32,6378 % 1.12
EURO 34,8816 % -0.07
STERLIN 41,4325 % 0.45
FRANG 36,5956 % 1.33
ALTIN 2.446,00 % 2,30
BITCOIN 67.092,13 -1.044
reklam

İmamoğlu Kent Lokantasını 10’Cusunu Pendik’te Açtı;

Yayınlanma Tarihi : Google News
İmamoğlu Kent Lokantasını 10’Cusunu Pendik’te Açtı;
reklam

İBB Başkanı İmamoğlu ve Süleyman Tarık Balyalı Açılışı Gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 4 çeşit yemeği yalnızca 40 TL’ye sunan Kent Lokantalarının 10’uncusunu Pendik Batı Mahallesi’nde açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Tarık Balyalı’nın ve ilçe Başkanı Niyazi Güleri Partililerin katılımıyla gerçekleştirilen Pendik Kent Lokantası açılışına vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

“KAMUNUN VİCDANI OLARAK İNSANLARIMIZA KUVVET VERİYORUZ”

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Gönlümüz şunu ister: İstanbul’da çok sayıda Kent Lokanta açmak elbette istemez. Ama bugünün koşullarında, başta öğrencilerimizin ve özellikle birçok vatandaşımızın buralarda bir acil ihtiyacının giderildiğinin farkındayız. Aslında yoksulluk, toplumun şu an yaşadığı bu derin sıkıntı anında, biz de kamunun vicdanı olarak, insanlarımıza burada kuvvet veriyoruz. Görüyoruz; yüzde 70’e yakın öğrenciler ve büyük bir bölümünü, özellikle emekli büyüklerimizi kapsayan bir hizmet alanına dönüştü. Bu hizmet alanı, bir ihtiyaçtan doğmuştur. Bu memleketin zenginleştiği ölçüde, adil bir şekilde paylaşımın olduğu günlere ihtiyacı vardır. Zenginleşmenin ve adil bölüşmenin olacağı yer; ancak adaletle, ancak demokrasiyle mümkündür. Sizlerin arzusu budur çünkü. Sizler, çocuklarınızın güzel bir ülkede, güzel bir İstanbul’da yetişmesini istiyorsunuz. Onu da biliyoruz.”

İLK YEMEK SERVİSİNİ TARIK BALYALI İLE BİRLİKTE YAPTI

Vatandaşlara seslenmesinin ardından lokantaya giren İmamoğlu, tamamı kadınlardan oluşan çalışanlarla selamlaştı. İmamoğlu, açılışını yaptığı Pendik Kent Lokantası’nın ilk müşterilerine servisi, kendi elleriyle yaptı. İmamoğlu gazetecilerin fiyatla ilgili sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Burada gördüğünüz üç öğün yemek, 40 lira. Sadece tatlı ekstra. Ekmeğini, suyunu veriyoruz. Ve 40 lira. Genelde yemek kalitemiz çok yüksek ve besleyici.. Burada tabii ciddi bir emek var. Burada günde 700 kişiye hizmet ediyoruz, 700 öğün veriyoruz. Çok talep olması, bu hizmetimizin ne kadar doğru bir hizmet olduğu anlamına geliyor. Ama bir yanıyla da üzüyor bizi. Böyle bir ihtiyaç var.”

Açılışın ardından Pendik’te devam eden İBB’nin metro şantiyesi önünde bir video çeken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Tarık Balyalı ile Pendik’te birlikte başaracağız.” dedi.

reklam

YORUM YAP