reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İslam Diyarında Hadis Okuma Yarışması

Yayınlanma Tarihi : Google News
İslam Diyarında Hadis Okuma Yarışması
reklam

Pendik Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen “Ezbere Hadis Okuma Yarışması” Milletvekili Sn. Ravza KAVAKÇI KAN ve protokolün katılımıyla coşkulu bir final ve ödül töreniyle Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Pendik Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği Ezbere Hadis Okuma Yarışmasında Peygamber sevdalısı hadis gönüllüsü 36 genç, 4492 hadis ezberleyerek öncelikle ön elemeye girdi, 10’u ise finalde halka açık bir törenle çok kıymetli misafirler eşliğinde yarıştı.

Ankara Milletvekili, AK Parti Grup Başkanvekili, Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Leyla ŞAHİN USTA yarışmaya tebrik mesajı göndererek öğrencileri ve okul müdürlüğünü tebrik etti.

TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Başkanı aynı zamanda Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Bilim Kurulu Başkanı Sn. Prof. Dr. Burcu Özsoy Finlandiya’da bulunduğu için video ile tebrik mesajını iletti.

Değerli İslam Âlimi, ÖNDER İmam Hatipler Diyarbakır Başkanı Siraceddin ÖZTOPRAK’ta programa katılamadığı için telgraf göndererek okul idaresi ve öğrencileri tebrik etti.

Programa, Ak Parti Milletvekili  Ravza KAVAKÇI KAN ve Değerli  Annesi  Gülhan KAVAKÇI, Yengesi Ayten GÜNGEN, Pendik Belediye Başkanı  Ahmet CİN ’in  Eşi Mehtap CİN, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Pendik İlçe Müftüsü Musa BİLGİÇ, ÖNDER Yönetim Kurulu Üyesi Gülçin Sevgili, Eğitim Bir-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Bilal DURAN, Pendik Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Şaduman ŞEKER, Tuzla Yazı İşleri Müdürü Seyhan ATÇI, Tuzla Tarım ve Orman Müdürü  Şahin ÇAT, Tuzla Nüfus Müdürü  Ferdane YILMAZ, Tuzla Tapu Müdürü Hakan DİNÇER, Pendik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut AŞIKOĞLU, Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin ÇANGIR, PİHMED, STK temsilcileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan final yarışmasında, Pendik Aliya İzzet Begoviç Cami İmam Hatibi tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Daha sonra Okul Müdürü Sn. Gülnur ÇAT açılış konuşması gerçekleştirdi. Değerli Milletvekili Sn. Ravza KAVAKÇI KAN ve Annesi Gülhan KAVAKÇI da konuşmalarını yaparak, öğrencilere yönelik gururlarını ve takdirlerini ifade ettiler.

Gençlerin, Peygamber Efendimizin (sav) hayatını daha yakından tanımaları ve hadis-i şerifler aracılığıyla mesajlarını öğrenmeleri amacıyla yapılan yarışma finalinde öğrenciler jüri önünde ezberledikleri hadisleri okudular. Naat ve Veda Hutbesinin okunmasıyla devam eden yarışmada final heyecanı son ana kadar devam etti.

Final yarışmasında dereceye giren öğrenciler Değerli Milletvekili Ravza KAVAKÇI KAN, Annesi Gülhan KAVAKÇI, Yengesi Ayten GÜNGEN, Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN’in eşi Mehtap CİN Hanımefendi ve Pendik Müftüsü Musa BİLGİÇ tarafından ödüllendirildi.

reklam

YORUM YAP