reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İsmail Büyükkayıkçı Türkiye Mücadelesinde Bende Varım” Dedi

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsmail Büyükkayıkçı Türkiye Mücadelesinde Bende Varım” Dedi
reklam

Saha çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sinop Milletvekili aday adayı İsmail Büyükkayıkçı, “Daha refah, daha yaşanabilir, daha güçlü bir Türkiye mücadelesinde bende varım” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sinop Milletvekili aday adayı  İsmail Büyükkayıkçı, saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Gerçekleştirdiği ziyaretlerde Sinop Milletvekili aday adaylığı sürecine dair istişarelerde bulunan Büyükkayıkçı, Cumhur İttifakına destek istiyor.

Yeniçeri’ ye sormuşlar: Nereden geliyorsun? “Seferden” demiş… Nereye gidiyorsun “Sefere” demiş…

Velhasıl bizim mücadelemiz seçimlerle sınırlı değil #Turân’a #Kızılelma’ya #CihânHâkîmiyeti’ne ALLÂH’ın yeryüzünde emrini nurûnu tamamlayana kadardır. Yılmayacağız, Yıkılmayacağız, Başaracağız.

Aday adaylığına ilişkin konuşan Büyükkayıkçı, “Daha refah, daha yaşanabilir, daha güçlü bir Türkiye mücadelesinde bende varım demek, lider ülke olma yolunda benim de bir nefesim olsun, gelişen, ve büyüyen Türkiye de, bana her şeyimi veren şehrim Sinop’umu layıkıyla temsil ve hizmet  yolunda ben de varım, bu onurlu göreve bende talibim diyorum. Allah’ım bu yolda yar ve yardımcımız olsun” dedi.

“Sinop sevdalısı olarak doğduğumuz topraklara vefa görevimizi sürdürmek boynumuzun borcu” diyen Büyükkayıkçı, “Bu süre zarfında Sinop ve ilçeleri ile ilgili sosyal, kültürel ve ticari faaliyetleri destekleyen organizasyonlarda görev alarak memleketimin her bir bireyinin yanında olmaya gayret ettim. Her ne kadar İstanbul’da aktif ticari hayatımız olsa da Sinop sevdalısı olarak doğduğumuz topraklara vefa görevimizi sürdürmeyi boynumuzun borcu olarak gördük. Doyduğumuz topraklardan edindiğimiz bilgi ve birikimi doğduğumuz topraklara taşımak için Sinoplu kardeşlerimin desteğiyle siyasette “ben de varım” dedim.” İfadelerini kullandı.

İl genelinde ziyaretlerini sürdüren Büyükkayıkçı, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için vatandaşların desteğini istiyor.

 Büyükkayıkçı, “Esnaflarımızı, sivil tolum kuruluşlarımızı, ilçelerimizi, köylülerimizi, işçilerimizi, ayırt etmeden bütün iş kolu esnaflarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Sahada canlı, iri ve kararlı şekilde ilerliyoruz. Bu ülkenin teminatı MHP ve Cumhur İttifakıdır.  Gittiğimiz her yerde, attığımız her adımda Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) bu ülkeye ne kadar güzel kazanımlar sağladığını ve MHP’nin bu ülke için ne kadar önemli olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz.  Ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast edecek dış güçlerle kol kola girip ülkenin temeline dinamit koyacak insanlara, Sinop’un asla oy vermeyeceğini temas kurduğumuz herkesten duyuyoruz. İşte yola çıkış gayemiz de budur. İnşallah 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde de Cumhur İttifakı büyük bir zafere imza atacaktır. Bizler de günlerdir sahadayız.  Teşkilat mensuplarımızda ve vatandaşlarımız da buluşuyoruz. Herkesi dinliyoruz tüm talepleri topluyoruz. Nasıl bir Sinop, nasıl bir Türkiye istediklerini dinliyoruz. Çalışmamız bir günlük değildir. Bu şehir, bu ülke, bu vatan ve bu devlet için ilelebet çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İSMAİL BÜYÜKKAYIKÇI KİMDİR?

1972 Sinop – Boyabat doğumlu olan Büyükkayıkçı evli ve üç çocuk babası.  1987 başı 1989 sonu yılları arası Sinop Boyabat belediyesinde görev alan Büyükkayıkçı, İstanbul’a göç ile birlikte İstanbul İli Pendik ilçesine yerleşti.1992 Yılı’na kadar kurumsal firmalarda idareci ve yönetici olarak görev yapan Büyükkayıkçı, 1992-1994 yılları arası vatani görevimi tamamlayarak 14 yıl boyunca Bünyesinde Sürücü kursları, Bilgisayar Muhasebe, İngilizce, Meslek Kursları, Uzaktan Eğitim, Akşam liseleri, Dershaneleri bulunan Elçi şirketler grubunun genel koordinatörlüğünü yürüttüğü Sivas, Bursa, Bandırma, Kayseri, Samsun, Tokat illerinde mesleki eğitim kurumları açarak faaliyetlerini sürdürdü.2010 Yılı itibari ile Milli eğitim Bakanlığı’na bağlı İstanbul Pendik’te Özel Pendik Sürücü Kursu , İstanbul Maltepe’de Atlas Sürücü Kursu ve Pendik bilgisayar adı altında İşletmeler Kurarak ticari faaliyetlerine devam ediyor.

SİVİL TOPLUM HAYATI

Aynı zamanda emekli olan Büyükkayıkçı, 3 dönem İstanbul Sinop Boyabatlılar Yardımlaşma Dayanışma Derneği Genel Başkanlığı,   Sinop İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SİYAD)  (14 Şubeli)Genel Başkan Yardımcılığı, Tüm Sinop Dernekler Federasyonu kurucusu ve Genel Başkanlığı (TÜSİDEF), Sinop Dernekler Konfederasyonu kurucusu Genel başkan yardımcılığı (SİNKON),  Pendik Dernekler Federasyonu kurucusu Genel Başkan Yardımcılığı (PENDEF),   İstanbul Yörük Türkmenler Derneği kurucusu Genel Başkan Yardımcılığı (İSTYÖRDER), Kartal Dernekler Federasyonu Kurucu İstişare kurulu Üyeliği (KARDEF), İstanbul Maraton Akademi Spor kulüp Başkanlığım , Pendik Dolayobaspor Kulübü Başkan yardımcılığı, Pendik Sürücü Kursları Derneği başkanlığı, Pendik Kaynaca Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan yardımcılığı, SÜRSEN ( Sürücü İş Verenleri Sendikası İstanbul Kurucusu , SÜRSEN ( Sürücü İşverenler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Sürücü Kursları Federasyonu Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu ve şuanda da  İstanbul Sinoplu Ülkücüler Platformu Kuruculuğu görevlerine devam etmekte.  Pendik Belediyesi Kent konseyinde de  görev alan Büyükkayıkçı, sivil toplum görevlerinde bulunmasıyla öne çıkıyor.

SİYASİ HAYATI

Uzun yıllardın siyasetin içinde olan Büyükkayıkçı, 2010-2019 Yılları Arasında Milliyetçi Hareket Partisi Pendik İlçe Başkanlığının yönetim kurullarında görev aldı. 2014 Mahalli İdareler Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi Pendik Belediye Başkanlığı Meclis üyesi adayı olan Büyükkayıkçı,  27. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve 2019 yerel seçimleri Pendik Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

reklam

YORUM YAP