reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İstanbul’un Yerel Medyası Balıkesir’de incelemelerde bulundu

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’un Yerel Medyası Balıkesir’de incelemelerde bulundu
reklam

Büyük çoğunluğu İstanbul Medya Derneği üyelerinden oluşan bir grup yerel gazeteci Balıkesir’e bir info gezisi gerçekleştirdi.  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından konuk edilen gazeteciler Balıkesir ve bağlı ilçelerinde incelemelerde bulundular.

BALIKESİR GAZETECİLER GÖZÜNDEN NASIL GÖRÜNÜYOR*

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz gazeteciler ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, hep siz gazeteciler soru soruyorsunuz şimdi sıra bende diyerek: “Sizler İstanbul’un neredeyse her bölgesinden gelen arkadaşlarımız olarak buradasınız, peki sizin gözleminiz nedir, Balıkesir sizin gözünüzden nasıl görülüyor? şeklinde bir soru sordu.

GASTRONOMİ ŞEHRİ BALIKESİR

Verilen cevaplardan çıkan ortak mesaj ise, Balıkesir’in “Gastronomi Şehri Balıkesir” sloganı ile uluslararası alanda “gastronomi şehri” olma yolunda hızla ilerlediği yönünde oldu.  Balıkesir’in zengin damak tatlarını dünya ile buluşturmayı başaran bir kent olarak önde çıkmasının son derece önemli olduğuna vurgu yapan gazeteciler, Turizm yönünde bakıldığında uzun yıllardan beri ayrı bir destinasyon değeri taşıdığına değinerek, gastronomi ile birleştiğinde Türkiye’nin sadece trafik plaka numarasıyla değil, sahip olduğu değerleriyle “10 numara şehir Balıkesir” olmayı hak ettiğine vurgu yaptılar.

BALIKESİR’İ AYRI BİR YERDE TUTUYORUZ

Buluşma sonrasında bir açıklama yapan, İstanbul Medya Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız, “Değerli başkanımız Yücel Yılmaz’a ve ekibine harika ev sahiplikleri için teşekkür ediyoruz. Bizler dernek üyesi arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız yayınlarda Balıkesir’i  İstanbul’da yaşayanlara tanıtma yolunda çaba harcıyoruz. Bunu hem yayınlarımızla hem de kişisel sohbetlerimizde dostlarımızla paylaşarak yapıyoruz. Çünkü bizlerin Balıkesir ilimize karşı farklı bir sempatisi var. Bu durum kentin sahip olduğu harika değerler yanında sizlerin de sıcak, samimi oluşunuzdan kaynaklanıyor” dedi…

reklam

YORUM YAP