reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Pendik’te Vatandaşların Sorunlarını ve Taleplerini Dinledi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Pendik’te Vatandaşların Sorunlarını ve Taleplerini Dinledi
reklam

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Pendik’te düzenlenen ‘Ombudsman Pendiklilerle Buluşuyor’ programında vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Programda Kamu Denetçiliği Kurumu tanıtım filmi gösterildi.

MALKOÇ, “OMBUDSMAN, ÜCRETSİZ BİR KAMUSAL SORUNLARIN ÇÖZÜM MERKEZİDİR”

Etkinlikte konuşan Malkoç, kurumun, idare ile vatandaş arasındaki ihtilafların mahkemeye gitmeden çözülmesi için kurulmuş bir mekanizma olduğunu vurgulayarak, vatandaşların internet sitesi, telefonla arama veya dilekçe yazma yoluyla kuruma kolayca başvurabileceğini ve süreç içinde herhangi bir ücret alınmadığını belirtti. Ayrıca Malkoç, 15 Temmuz darbe girişimini anarak, milletin kahramanlık gösterdiğini ve hizmetin en iyisine layık olduğunu ifade etti.

Programda Malkoç ve kamu denetçileri, katılımcıların talep ve sorunlarını dinledi.

 “Milletimiz hizmetin en iyisine layıktır”

Şeref Malkoç, yarın 15 Temmuz olduğunu anımsatarak, FETÖ’nün hain darbe girişimine ilişkin şunları kaydetti:

“Bu milletin vergileriyle alınan uçakları kaldırdılar, insanımızı şehit ettiler. Bu milletin parasıyla vatan müdafaası için alınan tankları, silahları insanımıza doğrulttular. Sayın Cumhurbaşkanımızı öldürmeye kalktılar. Allah’a çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine milletimiz alanlara, şehirlere çıktı, caddeleri doldurdu ve ‘Bu milletin iradesiyle seçilmiş olanlara siz zorla bir şey yapamazsınız. Evlatlarımızın geleceğine, Anayasa’ya, hukuka sahip çıkıyoruz.’ dedi. Dünyada eşi görülmemiş bir kahramanlık gösterdi. Milletimiz hizmetin en iyisine layıktır. Hukukun üstünlüğü, adalet, belediye hizmetleri açısından en iyisine layıktır. İşte bu kurumlar da onu yapmaya çalışıyor.”

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de kısa bir selamlama konuşması yaparak Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve ekibini Pendik’te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiği programa, İstanbul Vali Yardımcısı Halil Avşar, Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Hakan Ögütcü ve Tarık Kuru, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

reklam

YORUM YAP