reklam
reklam
DOLAR 32,9375 % 0.12
EURO 35,4129 % 0.06
STERLIN 41,8039 % 0.03
FRANG 36,9291 % 0.22
ALTIN 2.463,01 % -0,27
BITCOIN 60.480,01 -4.347
reklam

Kartal’da ‘Marmara Denizi Günü’ Dolayısıyla Sahil Temizliği Yapıldı

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Marmara Belediyeler Birliği ve İstek Özel Uluğ bey Okulları öğrencilerinin destekleriyle Çevre Haftası kapsamında Kartal sahilinde geniş katılımlı bir temizlik etkinliği düzenledi. Etkinlik, doğaseverlerin ve gönüllülerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kartal’da ‘Marmara Denizi Günü’ Dolayısıyla Sahil Temizliği Yapıldı
reklam

Kartal Belediyesi tarafından doğayı koruma bilinci oluşturmak ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla her yıl çeşitli etkinliklere sahne olan “Türkiye Çevre Haftası” bu sene; 3-8 Haziran tarihleri arasında dört gün süren bir organizasyonla kutlandı.

Çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal kaynakların korunması, iklim değişikliği ve sıfır atık konularında ortaya koyduğu çevreci politika, proje ve hizmetlerle fark yaratan Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, doğal kaynakların giderek azaldığı ve çevre kirliliğinin arttığı günümüzde, çevreyi ve doğayı korumanın önemini, düzenlediği etkinliklerle kutladı.

Söz konusu etkinlikler kapsamında ‘8 Haziran Marmara Denizi Günü’nde, Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Marmara Belediyeler Birliği ile İstek Özel Uluğbey Okulları öğrencilerinin destekleriyle dalgıçlar eşliğinde denizaltı dip temizliği çalışması ve çevre temizliği yapıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Kartal Belediyesi Başkan Vekili Olcay Özgön,  Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hayri Doğruyol, meclis üyeleri , birim müdürleri ve mahalle muhtarları da sahil temizliğinde doğaseverlere eşlik etti.

Etkinlikte, dalgıçlar denizin dibine dalarak deniz tabanına batmış çöpleri toplarken, sahil boyunca gönüllüler sahil kordonunda kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Dalgıçlar, deniz dibinden plastik şişeler, teneke kutular ve diğer atık maddeleri toplayarak Marmara Denizi ve çevreye olan duyarlılıklarını gösterdi. Sahilde toplanan atıklar, geri dönüşüm ve uygun bertaraf için ayrıştırıldı.

Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Çevre Miras Bırakma Amacımız Var

Kartal Belediyesi Başkan Vekili Olcay Özgön, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu tür etkinlikler, çevre bilincini artırmak ve toplumsal duyarlılığı yükseltmek için büyük önem taşıyor. Marmara Belediyeler Birliği ve İstek Özel Uluğbey Okulları öğrencilerinin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz bu temizlik çalışması, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakma amacımızın bir parçasıdır,” dedi.

 

reklam

YORUM YAP