reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

KAYMAKAM MEHMET YILDIZ VE BAŞKAN AHMET CİN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR.

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAYMAKAM MEHMET YILDIZ VE BAŞKAN AHMET CİN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADILAR.
reklam

19 Ekim muhtarlar günü tüm  Türkiye de olduğu gibi Pendik te de 39 mahallesinde  bulunan  tüm muhtarları Pendik  hayal tepe tesislerinde akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Demokrasi zincirinin ilk hаlkаsını оluşturаn muhtаrlarımız devletimiz ile vatandaşlarımız arasında en yakın temas noktası olarak devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir

Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayarak, bulundukları köy ve mahallelerde üstlenmiş oldukları görevlerle, vatandaşlarımızla devletimiz arasında köprü vazifesi kurmuşlardır. 

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmesi nedeniyle vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapı olacaklardır.

Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi olarak muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile ilgili son yıllarda çok önemli çalışmalar yapılmış ve 19 Ekim tarihi Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; devletimiz ile vatandaşlarımız arasında çok önemli bir görev yürüten muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, yapmış oldukları başarılı çalışmalar için kendilerine teşekkür ediyorum.

Pendik muhtarlar Başkanı Harun Yıldırım muhtarlar gününde bizleri ziyaret eden başta Pendik Kaymakamımız Mehmet Yıldıza , Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cine İlçe Emniyet Müdürü Murat Miletsever e, İlçe Jandarma Komutanı J. Üstteğmen Fahri Tırıl ve tüm sivil toplum kuruluşlarımıza Teşekkür ederim dedi.

Muhtarlar başkanı Harun Yıldırım günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaparak yemek sonunda toplu fotoğraf çekilerek Pendik Başkanı Ahmet Cinin muhtarlara günün anısına hediye taktim etti toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi.

reklam

YORUM YAP