reklam
reklam
DOLAR 32,7910 % 0.06
EURO 35,1533 % -0.07
STERLIN 41,8035 % -0.01
FRANG 36,8231 % -0.02
ALTIN 2.446,29 % -0,48
BITCOIN 66.490,07 0.462
reklam

‘Kentin Sesi’ Çeyrek Asırdan Fazla Görev Yapan Öğretmenleri Konuk Etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kentin Sesi’ Çeyrek Asırdan Fazla Görev Yapan Öğretmenleri Konuk Etti
reklam

‘Kentin Sesi’nde Pendik var, müzik var, söyleşi var, şiir var, bilgi var, anı var, icat var, ekip ruhu var… Daha ne olsun

Pendik Belediyesi, PESİAD, Pendik Kent Konseyi ve PEFHEM‘in iş birliği ile düzenlenen ‘Kentin Sesi‘ programının konukları; uzun yıllar öğretmenlik mesleğini icra eden okul müdürleri Süleyman Yolcu, Mustafa Dedebaş,  Müdür yardımcıları Beyler Çelebioğlu ve İbrahim Coşkun oldu. Pendik Lisesi’nde idarecilik yapmış öğretmenlerle yapılan söyleşi, ders niteliğinde anılar bıraktı.

Her ay düzenli olarak yeni konuklarla devam eden program serisi, dün saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.

Moderatörlüğünü TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç’ın yaptığı söyleşi, PEFHEM Türk Sanat Müziği Korosu’nun müzik dinletisi ile keyif verdi.

Farklı branşlarda öğretmenler bu sefer ders anlatmadı. Sahnede müziğin ruhunu aktardı.

Şehrin Şairleri Şiir Grubu Kurucusu Gazeteci – Yazar Metin Yazıcı da ‘Devam Eden Yaşamların Öyküsü’ şiirini seslendirdi.h

“PENDİKLİ GENÇLER İCAT ÇIKARSIN”

Program çerçevesinde ‘Gençler İcat Çıkarıyor‘ Proje Koordinatörü PESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Salih Baltacı, projenin nasıl çıktığına yönelik bilgi aktarımı yaptı.  Baltacı, “Yeter ki gençler icat çıkarsın biz maddi ve manevi her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İTO ÖĞRENCİLERİ ÇAĞRIYA KULAK VERDİ

İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Fahrihan Şahin, Alim Aydoğdu, Eren Boğaz  ‘Model Sonda Roketi’ isimli projeleri  yarışmada birinci oldu. Proje danışmanlığını Fizik Öğretmeni İbrahim Çalışkan yaptı. Öğrenciler PESİAD’a desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

PESİAD Başkanı Kadir Bayram öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Başkan Bayram öğrencilere ve öğretmene ödüllerini takdim etti.

BAŞKAN AHMET CİN ÖĞRENCİLİK YILLARINA DÖNDÜ

Konuklardan Mustafa Dedebaş Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in Kimya öğretmeniydi.

Kimya dersini sevdirdiğini ifade eden Başkan Cin, “Pendik Lisesi’ne değer katan, dersleri sevdirerek öğreten bir ekip karşımızda. Bizleri böyle yetiştirdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Oldukça renkli bir atmosferin yaşandığı program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Sunucu TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Melda Kuyucu Kılıç

reklam

YORUM YAP