reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Kılıçaslan Ortaokulu 23 Nisanı Büyük Coşkuyla Kutladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kılıçaslan Ortaokulu 23 Nisanı Büyük Coşkuyla Kutladı
reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Pandemi koşulları nedeniyle iki yıldır yapılamayan kutlamalar için çocuklar sabah saatlerinden itibaren okullarına gelmeye başladı. 23 Nisan nedeniyle gün boyunca Pendik in her mahallesinde kutlamalar düzenleniyor. Çocuklar için düzenlenen 23 Nisan kutlamalarından biride şöyle:

Kılıçaslan Ortaokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları okul bahçesinde Atatürk üstüne çiçek konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende Kılıçaslan Ortaokulu Müdürü Ömer Tellioğlu yaptığı konuşmada, “23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve istiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan milletimizin iradesini hayata geçirdiği gündür. Bugün, vatanımız, bayrağımız, ezanımız ve özgürlüğümüz için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin ve şahlanışının günüdür” dedi. 

Kılıçaslan Ortaokulu Müdürü Ömer Tellioğlu, Çocuk olmak istiyorum şiiri okudu öğrencilerden ve velilerden büyük alkış topladı.

Kılıçaslan anasınıfı öğrencileri öğretmenlerin nezaretinde birbirinden güzel izleyicilere dans gösterisinde bulundular. Büyük alkış toplayan minik öğrenciler dans bitiminden sonra annelerine koşup sevinçlerini dile getirdiler. Kılıçaslan ortaokulu öğrencilerinin müzik öğretmenlerinin nezaretinde koroda birbirinden güzel şarkılar söyleyerek izleyicilerin beğenisini kazandılar.

reklam

YORUM YAP