reklam
reklam
DOLAR 32,7965 % 0.06
EURO 35,1225 % -0.11
STERLIN 41,7702 % -0.05
FRANG 36,8012 % -0.14
ALTIN 2.447,57 % -0,42
BITCOIN 66.400,32 0.394
reklam

Kızılay’ın Kan Bağışı Kampanyasına Şifa Hastanesi’nden Destek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kızılay’ın Kan Bağışı Kampanyasına Şifa Hastanesi’nden Destek
reklam

Dünya genelinde yaklaşık 2 yıldır yaşanan Koronavirüs salgını ve ülkenin birçok bölgesini etkisi altına alan sert kış koşulları, kan bağışı duyarlılığında gerilemeye neden oldu. Kan stoklarının olumsuz etkilendiği Türk Kızılay’ı, gerek olağan dönemlerde gerekse olağanüstü bir durumda hasta ve yaralıların kanla ilgili bir sorun yaşamaması için yeni kan bağış kampanyasını sürdürüyor.

Bu çerçevede Türk Kızılay’ı Pendik Şubesi de çeşitli etkinliklerle kampanyaya destek veriyor. Son aktivitelerden biri de Pendik Özel Şifa Hastanesi ve Kızılay iş birliği  ile gerçekleştirildi. Birçok hasta yakını ve vatandaşlar kan bağışında bulundular. Bağışta bulunan vatandaşlardan biri de Gerçek Bakış gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Sedat Savaş oldu. Savaş’ın kan bağışı esnasında Kızılay Şube Başkanı Nurettin Beşinci ve Şifa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yılmaz da bulunarak kendisine teşekkür ettiler.

 “DUYARLI OLALIM, KAN BAĞIŞIMIZI YAPALIM”

Kan ihtiyacının gün geçtikçe artarak devam ettiğine dikkat çeken Pendik Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Nurettin Beşinci;  “İki yıldır süren pandemi etkisi ve kış koşulları nedeniyle kan bağışlarımız, olumsuz yönde etkilenmektedir. Hastanelerimizdeki hasta ile yaralıların, kan ihtiyacı artarak devam etmektedir. Kan ihtiyacımızı bir başka bir tedavi aracıyla yerine koyamıyoruz. Bunun için duyarlı vatandaşlarımızın kan bağışına destek vermesini istiyoruz” dedi.

reklam

YORUM YAP