MARMARA HASTANESİ BAŞHEKİMİ GÜNDÜZ’E YEREL BASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ « Gerçek Bakış Gazetesi

SON DAKİKA

Engellerin Engel Olmadığı Futbol Maçı Tuzla’da Oynandı

GENEL, GÜNDEM, SPOR, TUZLA, YEREL HABERLER

Pendik’te Engelliler Günü Özel Futbol Maçı Oynandı

GENEL, GÜNDEM, PENDİK, SPOR, YEREL HABERLER

Gençlere kitap konusunda tavsiyelerde bulundu

GENEL, GÜNDEM, PENDİK, YEREL HABERLER

MARMARA HASTANESİ BAŞHEKİMİ GÜNDÜZ’E YEREL BASINDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Bu haber 23 Kasım 2021 - 15:46 'de eklendi ve 309 views kez görüntülendi.

Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz’e yerel basın mensupları tarafından bir ‘hayırlı olsun’ ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarette Pendik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yazıcı, Yeditepe İstanbul Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Saki Akyüz, Gerçek Bakış Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Savaş, Anadolu Kent Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Halil Güler bulundular.

Tanışma ve karşılıklı sohbet şeklinde geçen buluşmada Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz, kamuoyuna yönelik olarak da şu sözleri söyledi;

“ Hastanemizde Türkiye’nin her ilinden hastalarımıza şifa olmak için tüm hekim kadromuzla günün 24 saati fedakarca mesai sarf ediyoruz.

Pandemi süreci boyunca da gerekli hassasiyeti göstererek başarılı bir dönem geçirdik. Bundan böyle de hastalarımızın şifa bulması için her türlü çabayı göstereceğiz. Hekim arkadaşlarımızla, hizmet kalitesinin ve hasta memnuniyetinin artırılması yönünde sürekli istişarelerde bulunuyoruz. Halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız”

Prof. Dr. Osman Hakan GÜNDÜZ KİMDİR?

Prof. Dr. Hakan Gündüz, 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp (İngilizce) Fakültesi’ni 1993 yılında bitirdi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Kliniği’nde 1993-1997 yılları arasında uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra aynı klinikte Başasistan olarak görev yaptı.

Ocak-Mart 1999 aylarında ABD Pittsburgh Üniversitesi İç Hastalıkları, Romatoloji Bölümü’nde gözlemci olarak Prof. Thomas A. Medsger, Jr. ile birlikte çalıştı. Askerlik görevini Bursa Asker Hastanesi’nde tamamladı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Başasistanlık görevinde üç yıl kaldıktan sonra 2000 yılı Eylül ayında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı.

2004 yılında Doçent, 2010’da Profesör unvanını aldı.

2009-2010 yıllarında ABD Louisiana State University, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Aynı süre içinde Southern Louisiana Veterans Health Care System, Pain Clinic’te girişimsel algoloji alanında çalıştı.

Türkiye’ye döndükten sonra girişimsel algoloji alanında çalışmalarını devam ettirdi. Öncelikle FTR uzmanlık öğrencilerine girişimsel algoloji eğitimi verilerek başlayan bu çalışmalar, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji Programı kurulduktan sonra Algoloji yan dal uzmanlık öğrencilerinin yetişmesi ile devam etmektedir.

Uluslararası ve ulusal dergilerde çok sayıda makalesi, uluslararası ve ulusal toplantılarda düzenleme kurulu üyelikleri, konuşmalar, oturum başkanlıkları ile uluslararası ve ulusal kitaplarda bölümleri bulunmaktadır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında Avrupa ve Türkiye Yeterlik Kurulu, Algoloji alanında Türkiye Yeterlik Kurulu belgesi bulunmaktadır. 3. Dönem TUKMOS Algoloji Komisyonu üyesidir.

Başlıca ilgi alanları girişimsel algoloji, elektrofizyoloji-EMG ve romatolojidir.

2012 Ocak ayından itibaren Algoloji Bilim Dalı Başkanlığı, 2012 Kasım ayından itibaren de FTR Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmüştür.  YDUS 2012 sınavından itibaren Algoloji Yan Dal Eğitimi vermekte olan Marmara Üniversitesi Algoloji Programı Yöneticisidir. Ayrıca, Eylül 2014’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör temsilcisi olarak Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyesi olmuştur.

2015 Ocak ayında Başıbüyük’te bulunan Marmara Üniversitesi Hastanesi’nin Başhekimliği görevine atanmış ve bu hastane inşaatının tamamlanması sürecinde görev yapmıştır. 31 Temmuz 2017’de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine atanmış olup 2020 Eylül ayında dekanlık görevine 2. dönem olarak yeniden atanmıştır.

19 Mart 2021’de Tıp Dekanlar Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmiş ve burada 2. Başkan olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Osman Hakan Gündüz 25.10.2021 tarihinde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atanmıştır.

Dr. Gündüz evli ve iki çocuk babasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.