reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PEFHEM Dünya Markası

Yayınlanma Tarihi : Google News
PEFHEM Dünya Markası
reklam

İstanbul İl Yarışmasında sahne alan PEFHEM ekibi sergilediği muhteşem bir performans ile bir dünya markası olduğunu gösterdi. Gösteriyi izleyenlerin yüzlerindeki ifade ‘hayranlık’ ifadesi oldu

TÜRKİYE Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Yarışması önceki hafta sonu Maltepe Müzahir Sille Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
Pandemi şartlarından dolayı az sayıda ekibin katılabildiği organizasyona Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi’nin (PEFHEM) yaklaşık 70 kişiden oluşan 3 ayrı ekiple destek vermesi takdir ile karşılandı.
Dört ayrı kategoride yapılan yarışmada PEFHEM ‘Büyükler Geleneksel Düzenlemeli’ kategorisinde Aydın ekibi ile İstanbul 1’cisi oldu. Ekibimizin bu sonuçla, bölgede ve Türkiye finallerinde İstanbul’u temsilen yarışacak.

Yarışmanın ardından Pendik Belediyesi’nin sahil meydanında düzenlediği kültür sanat etkinliğinde de performans sergileyen PEFHEM ekibine kupalarını Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz ve Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopçu takdim ettiler.
Başarılarından dolayı tüm PEFHEM ekibini, Dernek Başkanı Serdar Özalkak’ı ve Eğitimen Mahir İz’i tebrik ediyoruz.

reklam

YORUM YAP