reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PEFHEM Türkiye Birincisi

Yayınlanma Tarihi : Google News
PEFHEM Türkiye Birincisi
reklam

Geleneksel Danslar Kategorisi’nde Trabzon yöresi ile sahne alan PEFHEM Minikler Ekibi tüm jüri üyelerinden tam puan alarak, Türkiye 1.liğini kazandı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu ‘Halk Dansları Şampiyonası’ finali 07.09.2022 Çarşamba günü Balıkesir’de yapıldı.

ŞAMPİYONLUK MİNİKLER GELENEKSEL DANSLAR KATEGORİSİ’NDE GELDİ

 Pendik Folklor Halk Oyunları Merkezi (PEFHEM) Minikler Ekibi, Geleneksel Danslar Kategorisi’nde sergilediği muhteşem performans sonucunda Türkiye 1.si seçildi.

PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak ve Hoca Kibriye Aldoğan Tamalan şampiyonluk kupasını kaldırıyor.

14 FİNALİST YARIŞTI

Şampiyonada, daha önce yapılan şehir ve bölge çapındaki elemelerde 1.lik kazanarak, finallere yükselen 14 ekip yarıştı.

TRABZON YÖRESİ OYNADILAR

Önce İstanbul, ardından Marmara Bölgesi’ndeki gösterilerde 1.lik kazanarak şampiyona katılan PEFHEM Minik Ekibi finalde Trabzon yöresiyle sahne aldı.

Burada kusursuz bir performans sergileyen ekibimiz jüriden tam puan, izleyenlerden de dakikalarca alkış alarak 1. olmayı başardı.

ŞAMPİYON EKİP PENDİK’TE COŞKUYLA KARŞILANDI

Balıkesir’de yapılan şampiyonadan dönen ekibimizi Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi önünde kalabalık bir grup konfeti ve alkışlar eşliğinde karşıladı.

PEFHEM Minikler Ekibi ve aileler kültür mezkezi önünde halay çekiyorlar.

PEFHEM Minikler Ekibi Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde coşkuyla karşılandı.

ÖZALKAK: 2 YILDIR HAZIRLANIYORDUK

PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak gazetemize yaptığı değerlendirmede; “Bu şampiyona, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun organize ettiği resmi bir yarışma. Ülkemizin seçilmiş en iyi ekipleri sahne alıyor. Geleneksel Danslar Kategorisi ise her yöreden dansların yapıldığı zorlu bir kategori. Dolayısıyla elde edilen şampiyonluk çok değerli. Bu aynı zamanda Geleneksel Danslar Minik Ekipler Kategorisi’nde Pendik’e kazandırılan ilk resmi Türkiye 1.liği özelliğini taşıması bakımından da anlamlı.

İstanbul’u ve ilçemiz Pendik’i en iyi şekilde temsil edebilmek, başarılı olmak için ekibimizle yaklaşık 2 yıldır hazırlanıyorduk. Ekibimizin elemelerdeki başarısı, Türkiye ölçeğinde de derece elde edeceklerinin bir göstergesi olmuştu. Nihayetinde 1. olmayı başardık. Miniklerimizi tebrik ediyor ve emeği geçen, katkısı olan herkese de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

PENDİK BELEDİYESİ SPONSOR OLDU

Pendik Belediyesi PEFHEM ekibine, araç tahsis ederek ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak sponsor oldu. Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Minik yavrularımızı tebrik ediyorum. Göğsümüzü kabarttılar. İlçemiz Türkiye ölçeğinde marka bir şehir. Ona layık bir performans sergilediler. Sanatı her kategoride desteklemeyi sürdüreceğiz” sözlerine yer verdi.

ŞAMPİYON EKİP ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Kibriye Aldoğan Tamalan‘ın çalıştırdığı 9 kişilik Minikler Ekibi şu isimlerden oluştu:

Cemre Doğan, Simay Öz, Ceyda Başalan, Ada Aslantatar, Öyküm Öz, Öykü Topal, Eylül Berra Solak, İzel Erbaş, Elif Nur Ceylan

PEFHEM Minikler Ekibi şampiyonluk kupasını kaldırıyor.

reklam

YORUM YAP