reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PEKSAD THM KOROSUNDAN YÜREKLİ EZGİLER

Yayınlanma Tarihi : Google News
PEKSAD THM KOROSUNDAN YÜREKLİ EZGİLER
reklam

Salonu dolduran davetliler, sahne alan yerel sanatçıların koro ve solo performanslarına, alkışlarla ve yer yer türkülere eşlik ederek destek verdiler. Yaklaşık 2.5 saat süren program baştan sona keyif verdi.

Başkanlığını Vefa Canbolat’ın yaptığı Pendik Kültür Sanat Derneği (PEKSAD) geçtiğimiz Çarşamba akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

‘Yürekli Ezgiler’ proje başlığı ile dördüncüsü gerçekleştirilen bu programda da Türkiye’nin farklı bölgelerinden türküler koro ve solo olarak okundu. Program sunumunu Banu Karakuş yaptı.

Şef Nurettin Karakuş’un çalıştırdığı, koro başkanlığını Deniz Güney Sevim Savur’un yürüttüğü PEKSAD THM Korosu’nun iki bölüm halinde sunduğu konsere, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, sanatseverlerin yanı sıra onur konukları olarak Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopçu, Pop müziğinin efsane isimlerinden ve PENHAD Nostalji Grubunun Şefi Atilla Yelken, Şehrin Şairleri Şiir Grubu’nu temsilen Metin Yazıcı katıldılar.

PEKSAD THM Korosu sergilediği koro ve solo performanslarla beğeni kazanarak alkışlanırken, salonu dolduran dinleyiciler okunan türkülere sıklıkla eşlik de ettiler.

Program başlangıcında ilçemizin emekli öğretmenlerinden Küçük Mustafa Uygun’un okuduğu Mehmet Kındap’a ait ‘Bir Türkü Duysam’ şiiri,  PEKSAD Halk Oyunları Ekibinin dans gösterisi eşliğinde sunumu yapılan Karadeniz bölgesine ait ‘Sallama’ türküsü, Bayburt yöresine ait ‘Deli Kız’ isimli tiyatral gösteri de programa renk katan unsurlar olarak dikkat çektiler.

Programın ikinci bölümünde Koro Şefi ve aynı zamanda ses sanatçısı olan Nurettin Karakuş’un; stüdyo çalışmaları tamamlanıp kısa bir süre sonra çıkacak olan ‘Nasihat’ isimli albümü tanıtıldı. Klipleri hazırlanan ve TV kanallarında da gösterime çıkacak albüm 4 özel eserden oluşmakta.

Bu bölümde Pendik’in yanı sıra Kartal, Ataşehir ve Kadıköy’de de korolar çalıştıran Karakuş’a, çalıştırdığı koroların temsilcileri tarafından çiçekler takdim edildi. Konser’in en duygusal karesi de yine Karakuş’tan geldi. Karakuş sahneden salona inerek, kendisini dinlemeye gelen İlkokul Öğretmeni Zeliha Özkan’ın elini öptü ve bir buket çiçek ile sevgilerini iletti.

Sunumu, içeriği, solo ve koro performansları, keyif veren gösterileri ile uzun süre hafızalarda yer edecek bu etkinliğe emek veren tüm PEKSAD camiasını tebrik ediyoruz.

reklam

YORUM YAP