reklam

reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

PEKSAD Türk Halk Müziği Korosu Yunus Emre Kültür Merkezinde Şov Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
PEKSAD Türk Halk Müziği Korosu Yunus Emre Kültür Merkezinde Şov Yaptı
reklam

Başkanlığını Vefa Canbolat’ın, Koro Şefliğini Nurettin Karakuş’un yaptığı Pendik Kültür Sanat Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (PEKSAD) 24 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20:00’da ‘Yürekli Ezgiler / 5’ başlığı ile Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Yoğun ilgi gören ve salonun dolu olduğu programa Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, beraberinde annesi ve babası ile onur konuğu olarak katıldılar. Onur konukları arasında Batı Mahallesi Muhtarı Hülya Büyüktopçu, PENHAD Başkanı Muammer Eşsiz, Pendik Musiki Derneği Başkanı İbrahim Coşkun, PEKSAD Dernek Başkanı Vefa Canbolat, Şehrin Şairleri Şiir Grubu Yönetmeni Metin Yazıcı da yer aldılar.

Banu Karakuş’un muhteşem sunumu ile akıp giden programda Türkiye’nin farklı bölgelerinden türküler okundu. PEKSAD Türk Halk Müziği Ekibinin başarılı koro ve solo performansları büyük beğeni topladı.

Akış içinde Aslıhan Cin ve Bertuğ Korkmaz tarafından sergilenen dans gösterileri de yer aldı.

Koro Şefi Nurettin Karakuş’un da son çıkan kasetinden iki parça okuduğu program sık sık alkışlar ile karşılık buldu.

Şehrin Şairleri Şiir Grubundan Elif Kırnak da Alman asıllı Amerikalı Şair Charles Bukowski’nin ‘Kitlelerin Dehası’ adlı şiirini okuyarak programa renk katan isimlerden biri oldu. Bu bölümde sunucu Banu Karakuş ve Elif Kırnak Orhan Veli Kanık’ın ‘Kitabe-i Sengi Mezar’ adlı şiirini de karşılıklı okuyarak muhteşem bir düet yaptılar.

Dernek Başkanı Vefa Canbolat ve Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’nın kısa birer selamlama konuşması ile sahne aldığı halk müziği akşamında, Şef Nurettin Karakuş’a Karaman Ambar Köy Hatıra Ormanından 6 fidan ve bir buket çiçek; yine Vefa Canbolat, Dr. Hülya Kaya, Deniz Güney Sevimsavur, Banu Karakuş’a çiçek taktimi yapıldı.

Programın dikkat çeken unsurlarından biri de derneğin cefakar – vefakar – çalışkan – zarif isimlerinden Deniz Güney Sevimsavur’a salondan alkışlar ile yoğun destek gelmesi oldu.

PEKSAD TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Fatma Karakuş, Elif Yörük, Gülşen Cöndek, Banu Teke, Vildan Altan, Yasemin Ahısalı, Zeynep Elçiler, Taliha Taş, Deniz Güney Sevimsavur, Canan Özer, Nuray Güven, Gül Boz, Habibe Varol, Zehra Korkmaz, Nurgül Şahin, Elvan Yeşilbaş, Eşref Dede, Vedat Alan, Turan Güneş, Muharrem Bilaloğlu, Ramazan Kaya, İbrahim Uzunok, Hüseyin Toklucu, Ali Yılmaz,Ali Rıza Akgün, Hüseyin Uluçay, Mehmet Karabacak, Hakkı Cöndek,  Nuri Kızıltepe, Sait Alıcı, Osman Akyüz, Halil Celep.

reklam

YORUM YAP