reklam
reklam
DOLAR 32,6538 % 1.16
EURO 34,9038 % -0.01
STERLIN 41,4400 % 0.47
FRANG 36,6089 % 1.36
ALTIN 2.447,02 % 2,34
BITCOIN 67.031,99 -0.943
reklam

PENDİK ‘AHMET ABİSİNE DEVAM DEDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
PENDİK ‘AHMET ABİSİNE DEVAM DEDİ
reklam

AK Parti birçok ilçede seçimi kaybederken, Pendik’te seçimi kazanması Ahmet Cin’in başarılı performansına bağlanıyor

Pendik Belediyesi, Ahmet Cin başkanlığındaki yönetimiyle 2019-2023 döneminde; üstyapıdan altyapıya, park ve bahçelerden çevre temizliğine kadar geniş bir yelpazede önemli hizmet ve yatırımlara imza attı.

EKONOMİK KRİZDEN ETKİLENENLER VE EMEKLİLER HESAP SORDU!Geride bıraktığımız seçimler AK Parti’nin sandıkta hayal kırıklığı yaşadığı bir seçim oldu. Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi, İstanbul ve ilçelerinde de belediye başkanlıkları ağırlıklı olarak CHP’ye geçti.

Vatandaşlar belediye seçimlerine, yerel seçim olmasının dışında ‘hesap sorma’ anlamını da yüklediler.

Yaşanmakta olan ekonomik sıkıntılar, emeklilerin düşük ücretleri, kiracıların isyanı, işsizlik ve benzer birçok sorun; seçmenin mevcut iktidarı ciddi anlamda uyarmasına yol açtı.

CHP İstanbul’da ilçe belediye başkanlığı sayısını 14’ten 26’ya çıkarırken AK Parti’ninki 24’ten 13’e düştü.

Anadolu Yakasında daha önce AK Parti’nin kazanmış olduğu Beykoz, Çekmeköy, Sancaktepe, Şile, Tuzla ve Üsküdar belediyeleri CHP’ye geçti.

PENDİK ARADAN SIYRILDI

AK Parti’nin kale gibi gördüğü Tuzla, Üsküdar, Sancaktepe’de, yine komşularımız Kartal, Maltepe’de CHP kazanırken; Pendik’te AK Parti’nin Ahmet Cin ile kazanması İstanbul’da en çok konuşulan ve yorumlanan sonuçlardan biri oldu.PENDİK BELEDİYE BAŞKANI AHMET CİN NASIL KAZANDI?

Söz konusu ekonomik kriz, emeklilerin ve kiracıların durumu, diğer birçok faktör Pendik’te de bir miktar oy kaybetmesine yol açsa da; seçimi yine de AK Parti kazandı.

Bu sonuçta, Belediye Başkanı Ahmet Cin’in hizmet dönemindeki başarılı performansı rol oynadı.

Ahmet Cin başkanlığındaki Pendik Belediyesi 2019-2023 döneminde 324 projeyi tamamladı. Devam eden 34, planlanan 75 proje mevcut. Başkan Cin, hizmet aktivitelerinin yanı sıra vatandaşlarla samimi ve sıcak ilişkileri ile ön plana çıktı.

Pendik Belediyesi, Ahmet Cin başkanlığındaki yönetimiyle 2019-2023 döneminde; üstyapıdan altyapıya, park ve bahçelerden çevre temizliğine kadar geniş bir yelpazede önemli hizmet ve yatırımlara imza attı.ŞEFFAF BELEDİYECİLİK

Belediye Başkanı Ahmet Cin şeffaf bir belediyecilik örneği verdi. 5 yıl boyunca her 3 ayda bir yerel basın mensuplarıyla toplanarak durum kritiği yaptı. Gerçekleştirilen hizmetler ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Onların müsbet ve menfi sorularını açıklıkla cevapladı. Basın mensuplarıyla ilçe içinde geziler organize ederek yapılan hizmetleri bizzat görmelerini sağladı. Belediye meclisini de vatandaşları da sürekli bilgilendirdi.PANDEMİDE ÜSTÜN PERFORMANS

Belediye Başkanı Ahmet Cin, yaklaşık 2 yıl süren pandemi döneminde olağanüstü bir çaba sarf ederek; maddi – manevi Pendiklilerin yanında oldu.

DEPREMZEDELERE BÜYÜK DESTEK

Yaşanan deprem felaketinde Pendik Belediyesi hizmet noktasında örnek oldu. Hem deprem bölgesinde organize olarak hem de ilçemize gelen depremzedelere her türlü desteği vererek takdir aldı. Tırlar dolusu malzeme yardımı deprem bölgesine ulaştırıldı. Pendik Belediyesine ait PEAK (Pendik Arama Kurtarma Ekibi) birçok depremzedenin hayatını kurtardı.YATIRIMCI BELEDİYE

Ahmet Cin, İstanbul’da belediye bütçesinden en fazla yatırım yapan belediye oldu. Sosyal hizmetler ve yardımlar noktasında da en başarılı belediyeler arasında yer aldı.

PENDİK KORUSU, YENİ NESİL YAŞAM MERKEZİ, ORMAN YOLU, GENÇLİK KAMPI, MİLLET BAHÇESİ

Ahmet Cin, hizmet verdiği dönemde Türkiye’ye örnek olan birçok işin de altına imza attı. Çamlık ve Yenişehir Mahallesi sınırlarında yer alan Pendik Korusu, İstanbul’un ve Türkiye’nin en nitelikli korularından biri olarak Pendiklilerin hizmetine sunuldu.
Spor, kültür, sanat, eğlence aktivitelerini aynı anda yapma imkanı sunan Kaynarca Yeni Nesil Yaşam Merkezi; basketbol salonu, 2 fitness salonu, bowling salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, kütüphane, kitap kafe, çocuk etkinlik alanı, bilim merkezi, green box salonu, e-spor salonu, teknoloji merkezi ve kapalı otoparkı ile Türkiye’nin örnek aldığı bir tesis oldu.
Pendik – Kartal – Sultanbeyli arasında ve Velibaba Mahallesi’nde yer alan orman yolu caddeleri yine Türkiye’de örnek olarak gösterilen çalışmalardan biri oldu.Kurna Mahallesi’nde hizmet veren Pendik Gençlik Kampı, 24.650 m² alan içerisinde 32’şer kişilik 3 obalı konaklama alanı, okçuluk, plaj voleybolu ve futbol gibi çeşitli spor branşları için etkinlik alanları, 1.700 metre uzunluğunda doğa yürüyüşü parkuru ve dinlenme alanlarıyla yine örnek hizmetler arasında yer aldı.
Toplam 285.000 m2 alana sahip, 40.000 m2 planlanmış boş alanı bulunan Pendik Millet Bahçesi’nin içinde; kafeterya, 2 doğal gölet, 2 suni gölet, seyir terası ve dinlenme iskelesi, meydan ve etkinlik alanı, 2 adet yansıma havuzu, 7.275 metre bisiklet yolu, 5.125 metre yürüyüş yolu, 412 araç kapasiteli otopark, piknik alanı, 1.300 kişi kapasiteli amfi tiyatro, 7.640 m2 bostan alanı, 1 ahşap sera, 4.600 metrekare ekstrem spor alanı, 1 adet ikili zipline, çocuk oyun alanı, Pazar alanı, 6 seyir terası, 5 çardak, 2 cep bahçesi, yaklaşık 5 bin ağaç, 50.000 çalı ve bitki bulunuyor.
PENDİK’İN ‘AHMET ABİ’Sİ OLDU

Belediye Başkanı Ahmet Cin, mütevazı yapısı ile dikkat çekti. Hep halkın arasında halktan biri gibi dolaştı. İnsanlarla sohbet etti. Dertlerini dinledi. Sorunlarını çözdü. Kimseye tepeden bakmadı.

Ahmet Cin özellikle gençlere yakın oldu. Gençlere yönelik hiçbir yatırımdan kaçınmadı. Gençler de ona ‘Ahmet Abi’ olarak seslendiler…AK PARTİ’NİN KAZANMASINDA ‘AHMET CİN’ ROL OYNADI

Birçok ilçede seçim kaybedilirken Pendik’te AK Parti’nin kazanmasında Belediye Başkanı Ahmet Cin’in çok yönlü ve başarılı performansı, birlikte çalıştığı ekibin kalitesi rol oynadı.

Cumhur İttifakı çatısı altında MHP İlçe Başkanlığının da ciddi destek vermesi, Pendik’in kazanılmasındaki faktörler arasında yer aldı.

reklam

YORUM YAP